in

Uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym? Znamy odpowiedź ministra zdrowia.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, przekazał kluczowe informacje dla Polaków podczas rozmowy z RMF FM. Z pewnością rodzice i uczniowie zastanawiają się, czy powrót do szkół jest w ogóle jeszcze możliwy w tym roku szkolnym? Znamy szczegóły.

W związku z diametralnym wzrostem zakażeń podjęto decyzję o przedłużeniu nauki zdalnej do 11 kwietnia. Zamknięte zostały przedszkola i żłobki. W dniu wczorajszym rozporządzenie opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Powrót uczniów do szkół

Minister zdrowia podczas rozmowy z RMF FM został zapytany, czy można liczyć na powrót uczniów do szkół w tym roku szkolnym.

„Będziemy robili wszystko i działać w ramach takiego wektora, aby tak się stało” – poinformował Niedzielski.

Przemysław Czarnek, minister edukacji, stwierdził za to, że powrót do szkół jest możliwy jeszcze w kwietniu. Jest jednak pewien warunek.

„Co dalej? Wszystko zależy od naszej odpowiedzialności. Jeśli jako społeczeństwo ją wykażemy, to umożliwimy powrót dzieci do przedszkoli i szkół jeszcze w kwietniu” – zaznaczył minister edukacji.

Pomimo zamknięcia przedszkoli i żłobków, opieka ma być dalej zapewniana dzieciom medyków i służb mundurowych – policji, żołnierzy, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego, aby mogli skupić się na pracy.

Minister zdrowia o kościołach

W rozmowie z RMF FM Niedzielski zasugerował także, że na święta lepiej pozostać w domu:

„To powinno się rozstrzygać w sumieniu człowieka. Jeśli ktoś tego bardzo potrzebuje, to powinien pójść (do kościoła – red.). Ja namawiam do pozostania w domu, uczestniczenia w mszy zdalnie, przez telewizor”

Według ministra zdrowia Niedziela Palmowa będzie testem odpowiedzialności dla Polaków.

„Zobaczymy co będzie się działo” – powiedział Niedzielski.

W dniu dzisiejszym odnotowano 31 757 nowych zakażeń koronawirusem. Adam Niedzielski apeluje o to, aby nie lekceważyć zagrożenia.

„Trzeba się spodziewać, że apogeum trzeciej fali będzie w okresie około świątecznym” – podkreślił.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: rmf24.pl