in

Lada moment powrót uczniów do szkół? Przemysław Czarnek podał konkretne daty.

W dniu dzisiejszym Przemysław Czarnek, będąc gościem porannego programu RMF FM, przekazał informacje kluczowe dla milionów Polaków. Jak się okazuje, powrót do nauki stacjonarnej będzie możliwy już po zdjęciu obostrzeń, które obowiązują nas na ten moment. Znamy szczegóły.

Uczniowie będą mogli wrócić do szkół w chwili, gdy sytuacja epidemiologiczna w najbliższych dniach będzie stabilna. Kiedy dokładnie może to nastąpić?

Powrót dzieci do szkół

Minister edukacji i nauki jest przekonany, że gdy tylko obecne obostrzenia przestaną nas obowiązywać, możemy liczyć na to, że dzieci wrócą do przedszkoli i szkół podstawowych.

„Jeśli dane dotyczące zakażeń ze środy i czwartku potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku 19 kwietnia jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli” – tłumaczył w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Jeśli chodzi o klasy I-III powrót do szkół jest planowany na ostatni tydzień kwietnia, natomiast w przypadku starszych roczników – kolejne klasy wracałyby z każdym następnym tygodniem.

Oczywiście wszystko cały czas jest uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Kolejne decyzje będą podejmowane w oparciu o liczbę zakażeń i zgonów.

Poza tym nie wyklucza się wprowadzenia nauczania hybrydowego. Przemysław Czarnek zauważa, że dostęp do internetu światłowodowego ma ponad 80 proc. szkół w naszym kraju.

Matura 2021

W rozmowie Przemysława Czarnka z Radiem RMF FM poruszona została także kwestia tegorocznej matury. Póki co uczniowie, rodzice i nauczyciele wciąż nie wiedzą, czego mogą się spodziewać. Obowiązujące przepisy zakładają, że egzaminy zaczną się 4 maja.

Według ministra edukacji nie ma potrzeby zmieniać tego terminu. Podczas matur zostaną zachowane zasady reżimu sanitarnego.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: wiadomosci.wp.pl