in

Co z powrotem uczniów do szkół? Przemysław Czarnek odpowiada, wielu będzie zaskoczonych.

Pandemia koronawirusa w naszym kraju przybiera na sile i większość straciła nadzieję na to, że w najbliższym czasie będzie w ogóle mowa o powrocie uczniów do szkół. Przemysław Czarnek postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie, wielu będzie zaskoczonych.

Jak wynika z jego słów, istnieje taka możliwość, że dzieci powrócą do szkół w kwietniu.

„Mamy opracowane wszystkie wytyczne, zalecenia sanitarne wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia” – stwierdził Czarnek w TVP Info.

Powrót do szkół

Minister edukacji podkreślił, że 70% nauczycieli zaszczepiło się już na koronawirusa. Będzie to wielkim ułatwieniem, jeśli chodzi o powrót uczniów do szkół. Co planuje rząd?

„Jeżeli uda się powstrzymać tę trzecią falę koronawiursa – a mam nadzieję, że tak będzie dzięki odpowiedzialności całego społeczeństwa – to rzeczywiście jest możliwy powrót do nauczania stacjonarnego w perspektywie poświątecznej, czyli perspektywie jakiegoś półtora miesiąca. Kwiecień jest realny” – przyznał minister.

Obostrzenia po świętach

Również Adam Niedzielski podkreślał, że po świętach planowane jest luzowanie obostrzeń, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

„Jeżeli po świętach wielkanocnych będziemy mieli apogeum zachorowań za sobą, będziemy podejmować odważne decyzje luzujące: będziemy przywracali wszystkie te sektory i branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami” – mówił w czasie piątkowej konferencji.

Źródło: TVP Info, Polsat News