in

Co z powrotem uczniów do szkół? Minister edukacji przerywa milczenie.

W czwartek rano minister edukacji Przemysław Czarnek przekazał kluczowe informacje dotyczące powrotu uczniów do szkół, będąc gościem na antenie stacji TVP Info. Minister jest zdania, że już niebawem będzie można zapomnieć o edukacji zdalnej w naszym kraju. Jakie warunki muszą być spełnione, aby tak się właśnie stało?

Powrót uczniów do szkół

Minister edukacji podkreśla, że powrót uczniów do szkół jest zależny od sytuacji epidemiologicznej. Jednocześnie ma jednak nadzieję na to, że Narodowy Program Szczepień pomoże w tym, aby można było mówić o przywróceniu nauczania stacjonarnego w Polsce.

„Jak tylko będą warunki, by w jakiejś formie wrócić do stacjonarnego nauczania, natychmiast będziemy je uruchamiać” – tłumaczył minister Czarnek na antenie TVP Info.

Póki co nauczanie stacjonarne ma miejsce w przypadku klas I-III szkół podstawowych. Starsze dzieci, młodzież i studenci liczą na to, że w ich przypadku również pojawią się zmiany.

„To, czy dzieci i młodzież wrócą do szkół i na uniwersytety jeszcze w tym semestrze, zależy od warunków pandemicznych. Ja mam nadzieję, że tak będzie” – zaznaczył minister.

Minister poinformował, że ponad 60 procent nauczycieli, którzy zgłosili się na szczepienia, przyjęli już swoją dawkę. Według Czarnka Narodowy Program Szczepień odegra kluczową rolę w podejmowaniu dalszych decyzji.

„To pomoże w podejmowaniu decyzji o ewentualnym powrocie do szkół w trybie stacjonarnym wówczas, kiedy warunki pandemiczne na to pozwolą. Jestem przekonany, że w tym semestrze będzie to jeszcze możliwe” – podkreślił.

Nauczyciele nadal mogą zarejestrować się na szczepienie. Większość z tych, którzy już podjęli taką decyzję, zostanie zaszczepiona do 10 marca br.

„Będziemy robić wszystko, żeby nauka stacjonarna na wszystkich poziomach wróciła najszybciej, jak jest to możliwe” – obiecywał minister Czarnek.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Twitter/Gazeta.pl