in

Kolejne szkoły nie ruszą od 1 września. Lista jest coraz dłuższa – co z dziećmi?

Wakacje kończą się lada moment i tym samym wielkimi krokami zbliża się powrót do szkół. W wyniku pandemii koronawirusa będą obowiązywać w placówkach nowe zasady i wszyscy będą musieli pogodzić się z nową rzeczywistością.

Powrót do szkół oficjalnie był planowany na 1 września, jednak jak się okazuje, wiele szkół rezygnuje z tej daty. Z każdym dniem dowiadujemy się o nowych placówkach, w których dyrekcja zamierza postąpić nieco inaczej. Co z uczniami?

Kolejne placówki nie ruszą od 1 września

W czasach koronawirusa powrót do szkół wywołuje wiele skrajnych emocji. Zarówno uczniowie, jak i rodzice czy nauczyciele obawiają się zakażenia i chcieliby czuć się bezpiecznie. Rząd podkreśla, że placówki są przygotowane na przyjęcie uczniów, a jeśli niektóre sobie z tym nie radzą, to będą mogły liczyć na pomoc. Jednak coraz więcej dyrektorów podejmuje ważną decyzję – 1 września uczniowie nie wrócą do szkoły.

Dyrektorzy wielu szkół zamierzają przełożyć termin rozpoczęcia roku szkolnego i połączyć naukę stacjonarną ze zdalną. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, już 10 warszawskich liceów i podstawówek złożyło wnioski o zgodę na prowadzenie zajęć właśnie w taki sposób. Z dnia na dzień ta liczba z pewnością będzie wzrastać.

Według sanepidu póki co nie „nie ma przesłanek o charakterze epidemiologicznym, które uzasadniałyby wydawanie takiej opinii, a więc zgody na zdalną naukę”. Nauka zdalna będzie uzasadniona dopiero w chwili, gdy w szkole pojawi się przypadek zakażenia koronawirusem.

Wiemy, które szkoły prawdopodobnie nie rozpoczną nauki 1 września. Chodzi m.in. o:

Liceum im. Mikołaja Kopernika w Warszawie,
Liceum im. Poniatowskiego w Warszawie,
Podstawówka nr 258 przy Bertolda Brechta na Pradze-Północ,
Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach,
Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi.

Źródło: pikio.pl, gazeta wyborcza