in ,

Będzie powrót do nauki zdalnej? Minister edukacji przekazał kluczowe informacje.

W poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek udzielił ważnych informacji dla Polaków, będąc gościem Polskiego Radia. Wielu będzie zaskoczonych tym, co powiedział.

Powrót nauki zdalnej?

Pandemia koronawirusa daje się we znaki, a co za tym idzie – rosną wątpliwości co do tego, czy nauczanie stacjonarne będzie kontynuowane. Szef resortu postanowił odpowiedzieć na to pytanie. Według niego nie ma powodów do obaw.

Przemysław Czarnek szczegółowo pochylił się nad pytaniem, które trapi sporą część z nas. Powołał się przy tym na dane zebrane w ostatnim czasie.

„Dane z piątku […] pokazują, że zaledwie 22 szkoły w Polsce w całości były przez tych kilkanaście dni na kwarantannie, a 22 tys. szkół pracowało normalnie, stacjonarnie. W 500 szkołach mieliśmy pojedyncze przypadki kierowania na naukę zdalną na kilkanaście dni, w związku z kwarantanną”

– powiedział w poniedziałek.

Minister zaznaczył przy tym, że “w przytłaczającej większości, w 98 proc. szkół, lekcje odbywały się normalnie”.

„I to się nie zmienia od prawie 1,5 miesiąca”

Rodzice i uczniowie mogą odetchnąć z ulgą. Rząd nie przewiduje powrotu do nauki zdalnej i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

„Nie ma szans w najbliższej przyszłości na to, żebyśmy systemowo dzieci znów przekazali rodzicom i zamknęli w czterech ścianach. Absolutnie nie ma na to szans. Dzieci i młodzież będą chodzili stacjonarnie do szkół”

– zapewnia Czarnek.

„To nie jest kwestia tylko MEiN, to jest stanowisko ministra Adama Niedzielskiego (…) i pana premiera – całego rządu. Rząd chce utrzymać naukę stacjonarną”

– zaznaczył.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: PAP/Polskie Radio