in

Tak powitano dzieci z Ukrainy we włoskiej szkole. „Mam łzy w oczach”

Atak Rosji na Ukrainę twa już dziewiętnasty dzień. Ukraińcy dzielnie bronią swojej ojczyzny. Każdego dnia giną niewinni ludzie, a ci, którym udało się uciec, muszą nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Problemy te dotykają nie tylko dorosłych, ale też dzieci, które niejednokrotnie nie mogą sobie z tym poradzić.

Co zrobić, aby nie czuły się aż tak przygnębione? Wspaniały sposób na to znalazła pewna włoska szkoła, do której miała zacząć uczęszczać dwójka ukraińskich dzieci. Internauci mają łzy w oczach, gdy widzą, jak je tam powitano.

Pierwszy dzień w nowej szkole

Dzieci ze Lwowa w wyniku wojny trafiły aż do Włoch i tam miały kontynuować naukę. Obawiały się, że nie zostaną zaakceptowane w nowym miejscu, jednak szybko okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.

Włosi przygotowali dzieciom niezwykłe powitanie, które z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Zostało ono nagrane i opublikowane na Twitterze. Wystarczyło jedynie kilkanaście godzin, aby wideo podbiło sieć.

Możemy na nim zobaczyć, jak Dimitri i Wiktoria są witani oklaskami przez uczniów włoskiej szkoły. Niektórzy mają ukraińskie flagi, którymi wymachują.

„To jest piękne, to jest smutne, to jest szczęśliwe, to jest takie emocjonalne. Te dzieci na zawsze zmieniły swoje życie – trzeba je chronić.”

„Jak wspaniale! Szacunek dla Włochów”

„To sprawiło, że mam łzy w oczach” – możemy przeczytać w komentarzach.

Jak wynika z doniesień, dzieci trafiły do Włoch, ponieważ mieszka tam ich babcia. Tata został w Ukrainie.

„Mam nadzieję, że nasze ciepłe przyjęcie trochę zrekompensuje ból” – mówi dyrektor szkoły Maria Barone, jak napisano na portalu napoli.repubblica.it.

Obejrzyj nagranie poniżej:

Źródło: o2.pl