in

Przedstawiono dokładne postulaty Strajku Kobiet – to m.in. dymisja rządu.

Strajk Kobiet cały czas trwa – oburzeni obywatele wychodzą na ulice, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Niedawno zostały przedstawione postulaty, w których zaakcentowana w szczególności została rola praw człowieka.

Przedstawicielki sztabu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet mają gotowe postulaty. Zostały one odczytane na konferencji prasowej z udziałem przedstawicielek sztabu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Przedstawiono poniższe żądania:

– Chcemy odrzucenia oświadczenia Przyłębskiej
– Chcemy odrzucenia Przyłębskiej
– Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego
– Chcemy prawidłowego Sądu Najwyższego, w całości
– Chcemy prawdziwego Rzecznika praw Obywatelskich
– Chcemy nowelizacji budżetu – kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
– Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji
– Chcemy pełni praw człowieka
– Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i chcemy odrzucenia religii ze szkół
– Chcemy dymisji rządu<

Do kiedy będzie trwać Strajk Kobiet?

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok o zakazie aborcji embrio-patologicznej. Polacy wyszli na ulice i zaczęli sprzeciwiać się decyzji sędziów. Mieliśmy do czynienia z blokadami miast i ulic. Nie ma wątpliwości co do tego, że to jeszcze nie koniec.

O końcu Strajku Kobiet będziemy prawdopodobnie mogli mówić wtedy, kiedy rząd zdecyduje się na ugodę z protestującymi i dojdzie do spełnienia postulatów.

Na temat trwających protestów w mocnych słowach wypowiedział się Mateusz Morawiecki – według niego jest to niedopuszczalne:

“Te akty agresji, napaści, ataków, wandalizmów, akty barbarzyństwa bardzo często są absolutnie niedopuszczalne. Nie zgadzam się, nie ma żadnego przyzwolenia na ataki na nasze świętości, na ludzi, na kościoły, na prawo do realizowania wartości przez innych” – komentuje.

Jarosław Kaczyński z kolei stwierdził, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest jak najbardziej słuszny i zaczął nawoływać do obrony Kościoła:

“Ten wyrok jest całkowicie zgodny z Konstytucją. W świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło.” – stwierdził.

“Brońcie naszych kościołów, angażujcie się w ochronę świętości mszy świętych, przeciwdziałajcie profanacjom symboli religijnych i naszych świątyń” – apeluje.