Zdjęcie ilustracyjne freepik.com
in

24-latka została postrzelona w najbardziej intymne miejsce. „To pierwszy taki przypadek”

Artykuł opublikowany w International Journal of Surgery Case Reports opisuje niezwykły przypadek 24-letniej kobiety z Somalii, która została przypadkowo postrzelona w swoim domu i doznała poważnych obrażeń w dość nietypowym miejscu.

Postrzelona w łechtaczkę

Według relacji, kula o średnicy 2 centymetrów przeszyła srom kobiety i zatrzymała się w jej łechtaczce. Kobieta została natychmiast przewieziona do szpitala Erdoğan w Mogadiszu, gdzie przeprowadzono badania i wykonano tomografię komputerową, która pozwoliła na dokładne zlokalizowanie ciała obcego.

Następnie przeprowadzono operację usunięcia kuli, podczas której zastosowano znieczulenie miejscowe. Po zabiegu pacjentka nie doznała żadnych powikłań i została wypisana ze szpitala w dobrym stanie.

Według lekarzy, taki przypadek urazu sromu jest bardzo rzadki i najczęściej wynika z kontuzji podczas uprawiania sportu lub wypadków związanych z jazdą na rowerze, rzadko też oparzeń, ugryzień przez zwierzęta czy też napaści seksualnych. W tym przypadku jednak, kobieta została przypadkowo postrzelona w swoim domu, co dodatkowo podkreśla unikalność tego zdarzenia. Jest to pierwszy taki przypadek.

„Według naszej najlepszej wiedzy, jest to pierwszy taki przypadek urazu spowodowanego przez ołowiany pocisk, który przebił się przez kobiece miejsca intymne, aby zatrzymać się na łechtaczce” — napisali autorzy raportu, chirurdzy ze szpitala im. Erdoğana w Mogadiszu (stolicy Somalii).

Źródło: New York Post