in

Porzucone psy nie odstępują od siebie na krok. Opiekunowie ze schroniska łamią dla nich zasady.

CC i Chewbacca to dwa psiaki, które spotkało od ludzi to, co dla psów najgorsze. Zostały oddane do schroniska po tym, jak ich właścicielom urodziło się dziecko.

U wielu ludzi wraz z narodzinami dziecka zmieniają się priorytety i nagle ważny członek rodziny jakim jest pies, schodzi na dalszy plan. To poniekąd zrozumiałe, że dziecko jest na pierwszym miejscu, ale po prostu wyrzucić, oddać swojego przyjaciela, to dla prawdziwego miłośnika psów jest zachowaniem nie do pojęcia.

A jednak zdarza się nad wyraz często.

Szczęście w nieszczęściu, że CC i Chewbacca miały siebie. Mieszkały w jednym domu. Pomimo różnicy ras i wzrostu były dla siebie najbliższą rodziną. I tak pozostało po tym, jak trafiły do schroniska.

Nie chciały odstąpić od siebie na krok. Nie pozwoliły się rozdzielić do osobnych kojców. Cały czas tuliły się i były razem, będąc dla siebie oparciem w tym trudnym położeniu, w jakim się znalazły.
 

Pracownicy schroniska patrząc na nich mieli rozdarte serca. Obawiali się, że zostaną rozdzieleni. Nie mieli prawa odmawiać domu, któremuś z nich, gdyby miał trafić do adopcji. Ale jednocześnie wiedzieli jak bardzo drugi będzie cierpieć.
 
Postanowili zapobiec takiej sytuacji i zwiększyć ich szanse na wspólny dom.
 
Opublikowali post, w którym pokazali na zdjęciach jak są dla siebie ważni i jakim dramatem byłoby rozdzielenie ich.
 
Apelowali dla nich o dom, w którym mogliby zamieszkać razem.
 
Internauci zareagowali wspaniale. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Wkrótce pojawiła się oferta adopcji obu psiaków.
 

 
Znalazła się rodzina, która przyjęła oba pieski. Dziś są zupełnie innymi, radosnymi i beztroskimi psiakami, które mogą dzielić swoją przyjaźń w radości i szczęściu.