in

Nowo narodzone cielę porzucono na poboczu drogi. Gdy traciło już nadzieję, los się do niego uśmiechnął.

Ratownicy indyjskiej organizacji ratunkowej Animal Aid Unlimited pewnego dnia jechali w trasę, gdy zauważyli na poboczu drogi zwierzę leżące na boku. Ciele było tak chude, że widać było wszystkie jego żebra. Do tego było tak słabe, że nie było w stanie się poruszyć.

Ratownicy natychmiast przeszli do akcji, aby uratować małego cielaka.

Na swoim Facebooku Animal Aid Unlimited zastanawiali się, skąd cielę nazwane przez nich Merry znalazło się na drodze:
Taka mała. Odrzucona. Samotna i wygłodzona. Piękną Merry uratowano, po tym jak ktoś wyrzucił ją na drogę. Musiała przejść kawałek drogi, zanim nie padła ze zmęczenia. A może jej matka umarła, a właściciel nie chciał wydawać pieniędzy na mleko.

Nawet jeśli ratownicy nie mieli pewności, w jaki sposób Merry została porzucona, jedyne co wiedzieli, to że trzeba jej pomóc.

Ratownicy podeszli do Merry. Wydawało się, że nawet ich nie zauważa – za bardzo cierpiała, by zwracać uwagę na otoczenie. Jeden z ratowników podniósł Merry i włożył do ciężarówki Animal Aid Unlimited. Ostrożnie położył ją na plecach i przetransportowali ją do ośrodka.

W rezerwacie lekarze weterynarii szybko podali Merry płyny i mleko, aby zapobiec ciężkiemu odwodnieniu. Cielę wciąż było zbyt słabe, żeby się ruszyć, ale weterynarze się nie poddawali. Przez 4 dni otrzymywała dożylnie mleko i płyny, których bardzo potrzebowała.

Piątego dnia w rezerwacie Merry wstała po raz pierwszy.
Kroki Merry były początkowo niepewne. Wkrótce jednak ciekawy maluch wędrował po całej stodole poznając nowy świat.

Minęło 5 dni, zanim mogła wstać. Potrzebowała mnóstwo fizycznego kontaktu, który zapewnili jej personel i wolontariusze wkładając w to całe serce. Wyrosła na piękną dziewczynkę, którą jest do dzisiaj – taki wpis znalazł się na Facebooku Animal Aid Unlimited.
Teraz Merry jest szczęśliwym i zdrowym cielęciem. Przybrała na wadze i odzyskała energię. Spędza czas biegając po rezerwacie jak szczeniak!

Merry zdobyła serca wszystkich pracowników i wolontariuszy w Animal Aid Unlimited – uwielbiają patrzeć na jej szczęście!
Merry zaprzyjaźniłą się także z innymi krowami przebywającymi w rezerwacie. Uwielbia biegać i witać się ze wszystkimi.

Merry resztę życia spędzi w Animal Aid Unlimited, gdzie będzie bezpieczna i szczęśliwa wokół swoich przyjaciół. Będzie miała szansę stać się zdrową, dorosłą krową, która nigdy nie będzie musiała martwić się ponownym porzuceniem.

To małe ciele znalazło wspaniały dom, w którym zawsze będzie bezpieczna i kochana. Jeśli chcesz pomóc organizacji Animal Aid Unlimited, aby mogli ratować jeszcze więcej zwierząt, możesz wspomóc ich datkiem.
Podziel się tą wspaniałą historią z przyjaciółmi i rodziną.