fot. freepik, tiktok @surenamariee
in

Została wypisana ze szpitala. 30 minut później zaczął się koszmar

W Vacaville w Kalifornii wydarzyło się coś, co na długo pozostanie w pamięci internautów. Pewna kobieta w ciąży, mimo silnych skurczy i zaawansowanego rozwarcia, została odesłana do domu przez personel szpitala Kaiser Hospital. Nie miała pojęcia, że zaledwie 30 minut później przyjdzie jej rodzić dziecko w łazience. Cała historia stała się głośna za sprawą nagrania opublikowanego na TikToku przez siostrę pacjentki. 

Rodziła w łazience

Ciężarna kobieta w 37. tygodniu ciąży zgłosiła się do szpitala Kaiser Hospital, ponieważ doskwierały jej mocne skurcze. Położna stwierdziła, że rozwarcie jest dość duże, a skurcze pojawiają się co 7-9 minut. Nikt nie przypuszczał, że cała sytuacja przerodzi się w ekspresowy poród w łazience zaledwie 30 minut po odesłaniu pacjentki do domu.

Na krótkim filmie, uwiecznionym na kamerze umieszczonej na ganku, widzimy, jak kobieta z trudem wchodzi do swojego domu. W ułamku sekundy pojawiają się ratownicy z noszami, a wszystko to działo się jedynie 30 minut po tym, jak ciężarna została odesłana z szpitala. Poród zaskoczył wszystkich – dziecko przyszło na świat ekspresowo, w łazience. Ta wyjątkowa sytuacja wywołała falę emocji, pytań i kontrowersji dotyczących standardowych procedur medycznych w przypadku porodów.

„Gdy twoja siostra zostaje odesłana do domu z 5-centymetrowym rozwarciem i rodzi 30 minut później” – napisała przy publikowanym materiale siostra ciężarnej.

Młoda matka nie kryła swojego zdziwienia i szoku po tak szybkim porodzie w niespodziewanym miejscu. Kobieta, spodziewająca się drugiego dziecka, opowiedziała o zapewnieniach lekarza – po opuszczeniu szpitala miała mieć jeszcze dużo czasu na znieczulenie zewnątrzoponowe.

„Czułam presję, żeby wyjść” – podkreśliła.

Niemal od razu po wyjściu ze szpitala sytuacja całkowicie się odmieniła…

@surenamariee unmedicated, unplanned home birth.. 🫣 my sister is so strong!! 💪🏼💗 #fyp #homebirth #birthstory #foryou ♬ original sound – Surena

Kontrowersje wokół szpitala

Po ujawnieniu tej szokującej historii, wiele osób zaczęło kwestionować zalecenia Kaiser Hospital dotyczące zgłaszania się do szpitala w czasie porodu. Zgodnie z ich wytycznymi, kobiety rodzące po raz pierwszy powinny zgłosić się, gdy skurcze pojawiają się co 3-5 minut i trwają 45-60 sekund, a te rodzące po raz kolejny – gdy skurcze pojawiają się co 5-7 minut.

Wydarzenia w Vacaville pokazały, że czasami rzeczywistość może znacząco odbiegać od standardowych zaleceń.

Źródło: USA Today