fot. freepik.com
in

Unikaj tych 7 rzeczy po przebudzeniu a będziesz wypoczęty i pełen pozytywnego samopoczucia

Jeśli poranki są dla ciebie wyjątkowo trudne, nienawidzisz wczesnego wstawania i potrzebujesz dużo czasu na rozbudzenie, to ten artykuł jest dla ciebie. Większość ludzi popełnia błędy, które zamieniają poranki w koszmar a nawet mogą zepsuć cały dzień.

Oto 7 ważnych zasad, które mogą pozytywnie wpłynąć na twoje życie

Rutyna

Popadamy w nią nie zdając sobie sprawy, że to ona wpędza nas w przygnębienie i zabiera radość życia. Wydaje się bezpieczna ale tak naprawdę wpędza nas we frustrację. Powtarzalność staje się naszym koszmarem a przewidywalność sprawia, że nie chce nam się wychodzić z łóżka. A wystarczy codziennie coś zmieniać i zupełnie zmieni się nasze nastawienie. Pamiętaj zmieniając tylko kolejność porannych czynności, nastawisz się pozytywnie na cały dzień.

Drzemka

fot. pixabay.com

Chcemy usilnie odsunąć moment wstania ale to na ogół kończy się zaspaniem, pośpiechem, złością na siebie i stresem z powodu spóźnienia. Nie jesteśmy w stanie kontrolować dosypiania choć wydaje się nam, że tak i czasem to się udaje. Ryzyko jest za duże i nieopłacalne. Poza tym, jesteśmy bardziej zaspani niż wstając od razu. Pamiętaj nigdy nie ustawiaj drzemki.

Pozycja

fot. pixabay.com

Pamiętaj, żeby nie wstawać od razu. Rozciągnij się, delikatnie wybudzaj ale wstań bez dosypiania. A wejdziesz w nowy dzień z energią i w dobrym humorze.

Ciemność

fot. pixabay.com

W sezonie zimowym włącz światło to jasny sygnał dla ciała, żeby wchodził w tryb budzenia.

Komputer lub telefon

Kusi, by sprawdzić pocztę, facebooka czy snapa? Nigdy tego nie rób. Telefon i komputer to złodziej czasu. Jeśli po niego sięgniesz stracisz wiele cennych minut i zapewnisz sobie niepotrzebne zdenerwowanie i pośpiech.

fot. pixabay.com

Bałagan

fot. pixabay.com

Ścielenie łóżka to rytuał, który zajmuje jedną, góra dwie minuty a często odchodzimy od niego. Tak prozaiczna czynność sprawia nam satysfakcję, która z kolei bardzo pozytywnie nastraja nas na cały dzień.

Kawa

fot. pixabay.com

Nie z samego rana i nie na pusty żołądek. Nie rób tego! Wcale nie potrzebujesz kawy od razu. Zdecydowanie bardziej potrzebny ci energetyczny wartościowy posiłek. A kawa przyda się dopiero około 9.30.

Warto wdrożyć powyższe zasady w swoją codzienność. Gwarantujemy, że odzyskasz dobry humor i to zaraz po obudzeniu. Podziel się tymi wartościowymi radami ze swoimi znajomymi!
Źródło: wikihow.com / Fotografie: pixabay.com, pexels.com<