in

Uważaj na tę jedną rzecz, udając się w podróż samolotem! – „Grozi zakrzepicą”

Pewna stewardessa postanowiła ostrzec każdego, kto planuje podróż samolotem, aby unikał pewnych rzeczy, które mogą zagrażać zdrowiu. Chodzi mianowicie o ubiór, jaki wybieramy na dzień podróży. Ci, którzy myślą, że jest on zupełnie bez znaczenia, powinni zapoznać się z tymi informacjami. Jak się okazuje, niektóre ubrania mogą przyczynić się do powstania zakrzepicy.

Redakcja portalu Who What Wear zapytała stewardessę American Airlines Andreę Fischbach o to, jakich błędów należy się wystrzegać, wybierając się w podróż samolotem. Odpowiedź może zadziwić niejednego z nas.

Czego lepiej nie zakładać do samolotu?

Wciąż tylko nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że to, jak się ubierzemy, jest naprawdę ważne w chwili, gdy planujemy podróż samolotem. Zły ubiór może przyczynić się do utraty zdrowia, a tego oczywiście nikt nie chce.

Adrea radzi, aby nie zakładać obcisłych rzeczy, w których nie będziemy mogli poczuć się komfortowo. Kobiety powinny zatem zrezygnować z wszelkich strojów podkreślających figurę, a mężczyźni np. ze spodni rurek.

„Odradzałbym wszystko, co krępuje [ciało – przyp.red.]. Uwierz, chcesz czuć się jak najbardziej komfortowo, aby uniknąć skurczów, obrzęków i wszystkiego, co może wpłynąć na ciebie później” – tłumaczy stewardessa.

Podczas lotu musimy zapewnić swoim żyłom swobodny przepływ krwi. Jeśli tego nie zrobimy, mogą pojawić się w nich zakrzepy. Powinniśmy także co jakiś czas zmieniać swoją pozycję i starać się w miarę możliwości poruszać kończynami.

Na zakrzepicę żył głębokich będą narażone szczególnie osoby wysokie.

„Jeśli jesteś wysoki, dużo podróżujesz lub odbywasz długi lot, jest to niezwykle ważne [aby zakładać luźny strój – przyp. red.], ponieważ grozi Ci ryzyko rozwoju zakrzepicy żył głębokich” – mówi Andrea w rozmowie z WWW.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl