fot. facebook/Nicole Johnson Goddard
in

Dziecko zjadło znaną przekąskę i trafiło do szpitala. Zrozpaczeni rodzice apelują

Rodzinna noc filmowa z popcornem może stać się najlepszą rozrywką na weekend. Wielu z nas pamięta z czasów dzieciństwa, jak cała rodzina gromadziła się wokół ogromnej miski świeżo zrobionego popcornu. Jedni lubią popcorn maślany, inni solony, ale chyba każdy zgodzi się z jednym: jest to nieodłączny towarzysz każdego kinomaniaka. Ale któregoś razu dla pewnej rodziny ta przekąska zamieniła się w koszmar, którego nigdy nie zapomną.

Znana przekąską niebezpieczna dla maluchów

Nicole i Jake Goddard z Kolorado, usiedli na kanapie z trójką dzieci, aby obejrzeć klasyczną komedię Mrs Doubtfire z udziałem nieżyjącego, świetnego Robina Williamsa. Wtedy ich najmłodsze dziecko, Nash, zaczęło się dusić, a jego tata Jake był przerażony sytuacją i jednocześnie gotowy do zrobienia manewru Heimlicha.

Na szczęście synek wziął głęboki oddech i rodzina pomyślała, że musiał połknąć popcorn, który utkwił mu w gardle. Ale kilka godzin później jego rodzice zauważyli coś złego, obserwując jak oddycha.

Ponieważ dwie starsze córki niedawno zachorowały, rodzice Nasha myśleli, że może po prostu się od nich zaraził. Ale gdy Nicole skontaktowała się z pediatrą Nasha, poradził jej, żeby zabrała go na pogotowie – wtedy rodzice uświadomili sobie powagę sytuacji. Po przerażającej męce rodziny, Nicole opublikowała post na Facebooku, aby ostrzec innych:

,,Nash miał gorączkę, więc dałam mu Motrin i położyłam go do łóżka. To była bardzo długa noc. Natychmiast zadzwoniłem do mojego pediatry i powiedział on, że musi zobaczyć Nasha jak najszybciej. O 18.00 synek został poddany bronchoskopii. Przez cały czas chodziłam i płakałam, kiedy on był na oddziale chirurgii… Popcorn dostał się do jego płuc. Ciało rozpoznało popcorn jako obcy przedmiot. Spowodowało to zapalenie w lewym płucu.”

Nicole powiedziała, że z płuc Nasha usunięto 6 kawałków popcornu i było tak wiele stanów zapalnych, że lekarz nie był pewien, czy usunął wszystko, więc zabieg musiał zostać powtórzony dwa dni później.

Lekarz powiedział Nicole, że popcorn nie powinien być podawany dzieciom poniżej piątego roku życia.

Podzieliła się postem na Facebooku, ponieważ chciała ostrzec innych rodziców przed niebezpieczeństwami związanymi z dawaniem popcornu mniejszym dzieciom.

Podziel się, aby ostrzec innych o potencjalnych zagrożeniach związanych z tą popularną przekąską dla dzieci. Może to uratować kogoś przed przejściem przez to, co musiał znieść biedny mały Nash!