in ,

Nalał czekoladę na rękę, a następnie udekorował ją lodami. Reakcja jego gości była bezcenna!

Czy w Twoim domu często pojawiają się goście? Jeśli tak, zapewne myślałaś nie raz, aby zaskoczyć ich jakoś kulinarnie, a dzięki tym wskazówkom z pewnością Ci się to uda – stworzysz prawdziwe czekoladowe cuda!

Pyszne ciasta czasem nie wystarczą, aby zaskoczyć gości, ważny jest także sposób podania. Poniżej kilka pomysłów na dekorowanie deserów.

Przygotowanie czekolady

Na początek przygotuj ciemną czekoladę. Posiekaj i stop w kuchence mikrofalowej. Niech ostygnie do 31 ° C. Ciągle mieszaj. Pożądaną temperaturę można zmierzyć za pomocą termometru kuchennego. Jeśli nie masz kuchenki mikrofalowej, możesz stopić czekoladę w kąpieli wodnej.

Pomysły na dekorowanie deserów

Kostki czekolady.
To jest bardzo proste. Trzeba tylko włożyć kostki lodu do miski i polać je czekoladą. Gdy czekolada stwardnieje, ściągnij ją. Możesz ozdobić takim wystrojem małe kawałki ciasta, ciastka lub owoce.

Czekoladowa rękawica
Zanurz czystą rękę w wodzie z lodem na minutę. Lekko wstrząśnij i polej roztopioną czekoladą. Niech wyschnie.

Następnie delikatnie zdejmij rękę z czekolady. Otrzymasz prawdziwe czekoladowe dzieło, na którym możesz ułożyć lody i owoce.

Czekoladowe spirale
To bardzo interesująca dekoracja. Aby ją zrobić, napełnij torebkę cukierniczą czekoladą i zrób mały otwór na końcówce. Połóż pergamin na naczyniu. I lej czekoladę w sposób podany na zdjęciu, zaczynając od środka i kończąc na krawędziach talerza. Kiedy czekolada stwardnieje, ostrożnie wyjmij ją z pergaminu i umieść na wierzchu deseru.

Czekoladowe pióra
Zanurz nóż w rozpuszczonej czekoladzie, a następnie dociśnij go do pergaminu. Po czym użyj grzebienia aby zrobić pióra. Lekko zwiń pergamin i umieść go w filiżance.

Kiedy czekolada stwardnieje, użyj uzyskanego pióra do dekoracji deseru – na przykład kulki lodów.

 
Czekoladowe algi
Umieść stopioną czekoladę w torebce do dekorowania ciast i wlewaj ją powoli do szklanki wody z lodem. Gdy stwardnieje, możesz ją wyjąć i podać.