in

Matka podejmuje decyzję o aborcji jednego z bliźniąt. Podczas zabiegu dochodzi do tragicznej pomyłki.

Do tego błędu doszło w 2011 w jednym z australijskich szpitali. Kobieta imieniem Victoria była w ciąży bliźniaczej. Podczas badania usg usłyszała, że jedno z dzieci ma poważną wadę serca.

Trudna decyzja

Życie dziecka było zagrożone i mogło umrzeć w łonie mamy w każdej chwili, co stanowiło zagrożenie dla drugiego z bliźniąt. Lekarze doradzali dokonać aborcji chorego maluszka z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo drugiego.

To była bardzo trudna decyzja dla kobiety, ale zgodziła się na aborcję.

Aborcja

Przed zabiegiem wykonano dokładne badania. Zdrowe dziecko znajdowało się w osobnym worku owodniowym, a jednak dokonano błędu i w trakcie zabiegu zrobiono uśmiercający zastrzyk zdrowemu dziecku…

Gdy się zorientowano, natychmiast rozpoczęto cesarskie cięcie.
 

Koszmarny błąd
 
Jednak cesarskie cięcie i trzygodzinna walka o życie dziecka nie przyniosła rezultatów. W trakcie cesarki umarło także chore dziecko.
 

 
Szpital potwierdza tragiczny wypadek kliniczny. Przedstawiciele wyrażają żal i przepraszają pacjentkę i jej rodzinę za tę straszną stratę, jaką poniosła z ich winy.
 
Rozpacz matki
 
„Poszłam do szpitala z dwojgiem dzieci, teraz nie mam żadnego. Ból usunięcia chorego dziecka był niewyobrażalny, to co się stało było dla mnie prawdziwym dramatem.”
 

 
Szpital poniósł konsekwencje prawne pomyłki, nie były one jednak w stanie ukoić bólu matki po stracie dzieci.
Miniaturka wpisu: Madfolk67 [CC BY-SA 3.0]