in

Podczas transmisji mszy doszło do ogromnej wpadki. Wierni nie mogli uwierzyć w to, co usłyszeli

Irlandzcy wierni nie mogą uczestniczyć w mszach świętych z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ojciec Pat z hrabstwa Donegal w zachodniej części kraju zaczął prowadzić transmisje nabożeństw. Podczas jednej z nich stało się jednak coś, co w momencie przykuło uwagę internautów.

Pomyłka księdza hitem sieci

Jak wiadomo, w życiu nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Przekonał się o tym na własnej skórze pewien ksiądz z kościoła w hrabstwie Donegal w zachodniej Irlandii.

Podczas trwania mszy ksiądz chciał udzielić wiernym błogosławieństwa. Wtedy właśnie stało się coś, co na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Zamiast głosu księdza z głośników widzowie transmisji usłyszeli rap.

Duchowny początkowo starał się nie zwracać na to uwagi i zająć się dalszą częścią modlitwy, ale ostatecznie uznał, że nie ma innego wyjścia – musi coś z tym zrobić. Utwór „Young Prophet” w wykonaniu brytyjskiego rapera, występującego pod pseudonimem Black the Ripper został przez niego osobiście wyłączony.

Ksiądz postanowił obrócić wszystko w żart:

„Black the Ripper, odrobina rapu pomoże wam w porannej pobudce. Mam nadzieję, że to nie podniosło nikomu ciśnienia”

Ostatecznie wierni również podeszli do wszystkiego z dystansem. Po transmisji na profil kościoła na Facebooku wrzucono nawet zdjęcie albumu, z którego pochodzi „Young Prophet” z dopiskiem, że teraz utwór będzie hymnem porannym.