fot. freepik.com
in

Do czego służy pompon na czapce? Ma konkretne zastosowanie, o którym wiedzą tylko nieliczni

Zastanawialiście się kiedyś, do czego tak naprawdę służy pompon na czapce? Jak się okazuje, ma on konkretne zastosowanie. Zaledwie garstka osób zdaje sobie z tego sprawę.

Czapki z pomponem są bardzo popularne i z pewnością każdy z nas miał przynajmniej jedną taką w swoim życiu. Choć niektórzy noszą je na co dzień, nie mają zielonego pojęcia o tym, że pompon tak naprawdę do czegoś służy. Gdy poznacie to zastosowanie, będziecie bardzo zaskoczeni!

Do czego służy pompon?

Okres zimowy to pora, w czasie której trzeba ubierać się naprawdę ciepło. Nie wolno przy tym zapominać o czapce. Wielu z nas bez wątpienia preferuje te z pomponem, ponieważ prezentują się naprawdę zjawiskowo. No dobrze, ale do czego tak naprawdę służy pompon? Jak się okazuje, nie jest on dla ozdoby.

Czapka z pomponem była obecna już w XVIII wieku. Miękka, miła w dotyku kuleczka służyła francuskim marynarzom do tego, aby chronili swoje głowy przed ewentualnym uderzeniem w sufit w czasie pełnienia służby na dolnym pokładzie. To naprawdę niesamowite, że pompon przetrwał do dziś.

Jeśli pracujecie w chłodnych pomieszczeniach o niskim suficie, zakup takiej czapki wydaje się być obowiązkowy!

Lubicie czapki z pomponem? Dajcie znać w komentarzu!

Podzielcie się tą niesamowitą ciekawostką z innymi!

Źródło: rmfmaxxx.pl