in

Premier nagle podjął ważną decyzje. Służby są już w drodze. Sytuacja jest krytyczna.

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze wpis o nagle podjętej decyzji. Jeszcze nie dawno oferował pomoc poszkodowanym w Niemczech, ale teraz to już jest pewne.

– “Realizując obietnicę pomocy, którą złożyłem Kanclerz A. Merkel, Polska wysyła dziś do Niemiec strażacką grupę ratowniczą i 70 urządzeń do osuszania zalanych obiektów, aby pomóc naszym sąsiadom uporać się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii” – informuje na Twitterze Mateusz Morawiecki.

W ubiegłym tygodniu Morawiecki zagwarantował Niemczech lub Belgii pomoc. Jeśli tylko będzie potrzebna, wyśle do tych krajów naszych strażaków. Dziś rząd podjął już decyzję i grupa ratownicza jest już w drodze do Niemczech.

W wyniku powodzi ponad 160 osób nadal jest poszukiwanych. Nie ma co się dziwić, że wszyscy nazywają to powodzią stulecia. Niemcy poniosą ogromne straty, wyceniono je już na 2 mld euro i to za szkody dotyczące tylko sieci drogowej i wodociągowej.

Żywioł nie ma hamulców. Mieszkańcy nie dowierzają, że takie coś ma miejsce. Nawet najstarsi mówią, że pierwszy raz w życiu biorą udział w tak ogromnej tragedii. Dlatego też nasz premier podjął taką decyzję.