in

Ukrainka nie mogła się powstrzymać. Chwyciła za telefon i pokazała, co robią Polacy.

W ostatnim czasie na TikToku pojawiło się nagranie, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Pewna Ukrainka postanowiła pokazać, co się dzieje w Polsce. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Atak Rosji na Ukrainę trwa już trzynasty dzień. Nasi sąsiedzi robią wszystko, co w ich mocy, aby się bronić. Z pomocą przychodzimy my, Polacy, ofiarujący pomoc uchodźcom.

Katya pochodzi z Ukrainy, ale przez wojnę zdecydowała się przyjechać do Polski. To, co zobaczyła w Lublinie, wywołało łzy wzruszenia w jej oczach. Uznała, że zwróci się do Polaków i podziękuje za wszystko, co robią.

Ukrainka o Polsce

Nie ma wątpliwości co do tego, że Polacy bardzo zaangażowali się w pomoc Ukrainie. Wiele osób przyjęło całe ukraińskie rodziny pod swój dach, cały czas trwają zbiórki i rozdawane jest ciepłe jedzenie, a także zapewniony transport spod granicy.

Ukrainka Katya jest zachwycona postawą Polaków.

„Chciałabym się z wami podzielić tym, jak bardzo doceniam pomoc Polaków. Jesteśmy jak siostry i bracia. Polacy dzielą się dosłownie wszystkim z ukraińskimi uchodźcami” – słyszymy na nagraniu opublikowanym na TikToku.

@katya.rzh Thank you to Poland for all the help for Ukrainians 🇺🇦🤝🇵🇱 #war #ukraine #stopputin #poland🇵🇱 #україна #славаукраїні ♬ оригинальный звук – ʏᴏᴜʀ ᴇᴅɪᴛᴏʀ

Kobieta podczas nagrywania wideo była na stacji paliw w Lublinie. Na nagraniu pojawił się między innymi pan Artur rozdający uchodźcom karty SIM. Później mogliśmy zobaczyć pod namiotami mnóstwo kartonów z żywnością i artykułami kosmetycznymi.

„Dziękuję Polsko za całą pomoc dla Ukrainy” – zwraca się Katya do Polaków.

„Polacy są bohaterami” – czytamy w komentarzach.

„Polacy to wspaniały naród” – dodaje ktoś inny.

„Kocham Polaków” – piszą internauci.

Źródło: o2.pl