in

Taki widok pod Biedronką rozdziera serce. Autor zdjęcia wystosował pilny apel.

Na Facebooku w ostatnim czasie pojawił się bardzo ważny apel. Mateusz Kobus, autor książek, postanowił zwrócić się do swoich fanów z prośbą o pomoc dla jednego z handlarzy ze Szczecina.

„Halo, halo Szczecin, jest misja do wykonania” – napisał na Facebooku.

Jak się okazało, pewien starszy pan, który na co dzień handluje jabłkami i ziemniakami pod Biedronką, pilnie potrzebuje pomocy.

„Starszy Pan ze zdjęcia codziennie przed Biedronką przy Bandurskiego sprzedaje przepiękne jabłka i ziemniaki. Towary są świeże, ale niestety nie wszystko się sprzedaje, przez co Pan codziennie musi taszczyć ze sobą ciężki wózek” – czytamy.

Kobus zaapelował do fanów o to, aby nie byli obojętni i pomogli handlarzowi.

„Kupujcie jego produkty, wspomóżcie z dobrego serca tak, aby mu pomóc, a żeby i Wam nie ubyło” – dodaje.

Pomoc dla starszego pana

Wpis z apelem cieszy się ogromną popularnością. Oby starszy pan od tej pory był zaskoczony tym, ilu ludzi nagle kupuje jego produkty.

„Udało nam się pomóc Pani Wandzi, która sprzedawała ręcznie robione skarpetki i rękawiczki. Udało się pomóc Panu Adamowi, 92-letniemu krawcowi z Wrocławia. Zróbmy teraz coś dobrego w Szczecinie!” – przypomina Mateusz Kobus.

Dzięki wpisowi Kobusa, u starszego pana pojawiło się wielu klientów. Oby tak dalej!

„Szczecin pomógł. Pan miał wczoraj sporo klientów, kolejeczka się ustawiała, miejmy nadzieję, że to nie będzie jednorazowa akcja. Będę systematycznie zaglądać, bo mijam Pana prawie codziennie wracając z pracy” – informuje internautka.

źródło: o2.pl