in

Dodatkowe 3010 złotych na osobę? Andrzej Duda podpisał już ustawę.

Ustawa o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w wyniku sytuacji na Odrze została parę dni temu podpisana przez Andrzeja Dudę. Potrzebujące przedsiębiorstwa będą mogły liczyć na dodatkowe pieniądze, a konkretniej na 3010 złotych na pracownika.

Mowa o tych podmiotach, których spadek przychodów w sierpniu wynosił powyżej 50%. Jak można ubiegać się o dodatkowe pieniądze? Kiedy mija termin składania wniosków? Znamy szczegóły.

Pomoc dla poszkodowanych

Nie ma wątpliwości co do tego, że katastrofa ekologiczna na Odrze mocno zszokowała Polaków. Przedsiębiorstwa, które znajdowały się w okolicy rzeki, odczuły tę tragedię na własnej skórze. Turyści nie zaglądali już do smażalni ryb, a te, chcąc ratować swój biznes, przekazały, że tak naprawdę od zawsze w ich ofercie były mrożonki.

Ustawa o pomocy zakłada, że dodatkowe pieniądze trafią do przedsiębiorców głównie z branży turystycznej, gastronomicznej i sportowo-rekreacyjnej. Pełna lista zostanie zawarta w rozporządzeniu Rady Ministrów.

Co należy zrobić, aby skorzystać z jednorazowego wsparcia wynoszącego 3010 złotych? Wykazać, że spadek przychodów w sierpniu przekroczył 50% w porównaniu do lipca lub czerwca tego roku lub sierpnia roku poprzedniego i złożyć wniosek do 31 grudnia 2022 w formie dokumentu elektronicznego za pomocą profilu informacyjnego, który został utworzony w systemie udostępnionym przez ZUS.

Pieniądze będą wypłacane przez ZUS. Świadczenie nie będzie pozwalało na dokonywanie żadnych potrąceń czy też egzekucji. Jednorazowe wsparcie i koszty obsługi jego wypłaty sfinansowane zostaną przez Fundusz Pracy.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło:RadioZET.pl/PAP