in

Zrobił coś naprawdę wielkiego dla ofiar huraganu. A media nawet nie raczyły o nim wspomnieć…

W sierpniu byliśmy świadkami niszczycielskich skutków huraganu Harvey na południu Teksasu – siły natury zniszczyły dosłownie wszystko na swojej drodze.

Huragan zabił już około 50 osób i zmusił setki tysięcy ludzi do ucieczki ze swoich domów i zburzonych społeczności. Wiele osób zostało zmuszonych do rozpoczęcia wszystkiego od zera. Odbudowanie miast i dotkniętych obszarów, zajmie wiele lat. Ale w tych trudnych momentach ludzie mają okazję pokazać swoją najlepszą stronę. Zwykli ludzie, wolontariusze, firmy i organizacje typu non-profit – wszyscy zrobili co tylko mogli, aby pomóc sobie nawzajem. A Sake Sushi Bar i Lounge nie mógł być inny…

Kiedy właściciele restauracji Phe Nguyen i Binh Nguyen w Port Arthur, w stanie Teksas, usłyszeli o katastrofie, która miała miejsce przed ich oczami, zdecydowali się wyciągnąć pomocną dłoń w stronę poszkodowanej społeczności. Spędzili dzień i noc w swojej restauracji, gotując – aby dostarczyć ofiarom huraganu jak najwięcej pysznych posiłków. Już pierwszego dnia, udało im się zrobić tysiące opakowań z żywnością!


Pomimo ogromnego wysiłku, bohaterowie nie otrzymali żadnej uwagi w mediach. Ale oni wcale tego nie oczekiwali…
Jednak syn właściciela restauracji Keith, czuł, że jego ojciec i współpracownicy zasługują na pewne uznanie. Postanowił więc napisać o tym na Facebooku:
„Mój tata i wujek Binh mają dwie restaurację w południowo-wschodnim Teksasie. Dzisiaj, ich pracownicy i ochotnicy pomogli stworzyć ponad 1000 posiłków dla ofiar. Mój tata i wuj są bardzo skromni, ale wierzę, że zasługują na uznanie za wszystko, co robią. Ich restauracje to Sake Sushi Bar i Lounge w Port Arthur. Jeśli kiedykolwiek będziesz w okolicy, powinieneś się zatrzymać i wesprzeć tych ciężko pracujących mężczyzn, albo chociaż podzielić się ich dobrym czynem na Facebooku. Oni na to zasługują!”

Keith nie miał pojęcia, że post osiągnie takie wyniki. Został on udostępniony ponad 444 000 razy i otrzymał łącznie ponad milion interakcji.
„Słowa nie mogą opisać naszej wdzięczności… dziękuję za wasze wielkie czyny. Wszyscy jesteśmy zjednoczeni!” – napisał jeden z użytkowników.

Źródło i Fotografie: facebook