fot. tiktok/medycynanalatwo
in

Pacjent powiedział to do polskiego lekarza pracującego w Niemczech. Ordynator musiał zareagować

Michał Głuszek jest ortopedą pracującym w Szpitalu im. T. Marciniaka we Wrocławiu, w dziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Obecnie odbywa tam szkolenie specjalizacyjne, jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z internautami.

Polski lekarz za granicą

W ostatnim filmie specjalista opowiada o swoim doświadczeniu pracy w Niemczech, gdzie przebywał przez rok, pracując w Klinikum Oberlausitzer Bergland w Zittau oraz Klinikum Goerlitz. Chociaż wspomina ten czas pozytywnie, nie zawsze było łatwo.

Pan Michał zdradził swoim fanom, jak pewnego razu potraktował go pacjent w niemieckim szpitalu.

„Raz miałem takiego pacjenta, który powiedział mi, że jest Niemcem, jesteśmy w Niemczech i dlatego chciałby żeby jego lekarzem prowadzącym był Niemiec, a nie ktoś z zagranicy, na przykład Polak” – przyznał.

Mężczyzna powtórzył swoje żądanie również podczas wizyty, na której był obecny ordynator. Szef pana Michała również nie akceptował takiego zachowania ze strony pacjenta.

„Ordynator jak się zagotował, w sumie się wydarł na tego pacjenta krzycząc do niego: (A pan kim jest?! Pan jest bezrobotnym, dostaje pan zasiłek! Ten człowiek pracuje tutaj płacąc podatki, dzięki czemu pan ma za co kupić wódkę.)” – opowiada Pan Michał.

@medycynanalatwo Często pytacie mnie o Niemcy. Czy byłem gorzej traktowany przez to, ze jestem Polakiem? Opowiem Wam o jednej sytuacji #ortopedia #ochronazdrowia #radiologia #radiology #fizjoterapia #rehabilitacja #lekarz #studia #medycyna #notatki #biologia #matura #korepetycje #nauka #matura #lekarzeinstagrama #sor #ratownictwo #rtg #doktor #sport #uraz #tk #operacja #zdrowie #szpital #niemcy #niemcy🇩🇪 #zagranica ♬ dźwięk oryginalny – Medycyna na łatwo

Źródło: lelum.pl, o2.pl