in

Co stanie się w Polsce po wakacjach? Miliony Polaków będzie załamanych tą informacją.

Pandemia koronawirusa w naszym kraju nadal nie odpuszcza, jednak poluzowanie obostrzeń sprawiło, że wielu Polaków nic sobie już z tego nie robi.

I choć wychodząc na ulicę, możemy mieć nieodparte wrażenie, że wszystko już wróciło do normy, niestety tak nie jest – każdego dnia przybywa nowych zakażeń i zgonów.

Gdy zwrócimy na to uwagę, powrót dzieci do szkół od września przestaje być najlepszym pomysłem, pomimo iż wielu rodziców nie może się doczekać, aż wszystko w tej kwestii wróci do normy.

Wirusolog nie pozostawia żadnych złudzeń

Doktor habilitowany Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z RMF FM wypowiedział się na ten temat i podkreślił, że po wakacjach czeka nas nowa rzeczywistość. Choć rodzice są przekonani, że zaprowadzą swoje pociechy do szkoły, może być to najzwyczajniej w świecie nierealne.

Wirusolog pragnie zauważyć, że już teraz ludzie nie przestrzegają zaleceń, pomimo tego, że sytuacja w Polsce nie została wcale opanowana i nadal obserwujemy duży przyrost zakażeń. Dopóki nie ma spadku zachorowań, powinniśmy się mieć bezwzględnie na baczności – rzeczywistość jednak pokazuje, że niektórzy od dawna nic sobie z tego nie robią.

Choć dotychczas w Polsce zdiagnozowano około 30 tysięcy przypadków osób zakażonych koronawirusem, trzeba brać pod uwagę, że niezdiagnozowanych może być drugie tyle. Luzowanie obostrzeń utrudni powrót do normalności i sprawi, że jeszcze długi czas będziemy borykać się z problemem pandemii.

Co z powrotem dzieci do szkół? Według wirusologa nie jest możliwe to, aby dzieci przestrzegały zaleceń, więc nietrudno sobie wyobrazić, jak łatwo będą się nawzajem zarażać.

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi bliskimi! Pamiętajmy – zdrowie własne i innych jest najważniejsze!

Źródło:pikio.pl, RMF FM