in

Jarosław Kaczyński jest w drodze do Kijowa. „Nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci”

To już pewne – Jarosław Kaczyński jedzie do Kijowa razem z premierem Mateuszem Morawieckim. Odbędzie się tam spotkanie polskich reprezentantów Rady Europejskiej z najwyższymi władzami Ukrainy, w tym prezydentem i premierem atakowanego przez Rosjan państwa. Oprócz tego na spotkaniu ma się pojawić premier Czech i premier Słowenii.

Informacja o podróży do Kijowa została przekazana przez Mateusza Morawieckiego za pośrednictwem Facebooka.

„Dziś, w 20 dniu zbrodniczej agresji Putina na Ukrainę, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petr Fiala oraz premierem Słowenii Janez Janša jedziemy do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarność.”

Mateusz Morawiecki odniósł się do słów ś.p. Lecha Kaczyńskiego sprzed czternastu lat, kiedy to miał miejsce atak na Gruzję:

„Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”

Trzeba przyznać, że taka wizja mrozi krew w żyłach…

Polska delegacja w Kijowie

Szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, że premier Mateusz Morawiecki razem z Jarosławem Kaczyńskim jadą pociągiem do Kijowa i przekroczyli już granicę polsko-ukraińską.

„W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii” – czytamy dalej we wpisie Mateusza Morawieckiego.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.facebook.com