in

Polowanie w nocy z noktowizją – jak się przygotować?

Wybierając się na polowanie, musimy wziąć pod uwagę czas, który zamierzamy spędzić w lesie. Jeżeli chcemy polować tylko za widoku, nasze oczy poradzą sobie z widocznością. Musimy jednak pamiętać, że w lesie o wiele szybciej robi się ciemno. Dlatego, gdy zamierzamy spędzić w nim więcej, niż kilka godzin, warto zadbać o wspomaganie, dla naszych oczu, czyli noktowizję, wspomagającą widzenie w nocy.

Czy noktowizor jest niezbędny do nocnych polowań?

Z teoretycznego punktu widzenia, odpowiedź na to pytanie brzmi nie, ponieważ noktowizor nie jest wymaganiem, które musimy spełnić przed pójściem na polowanie. Jednak sama jego obecność znacząco poprawia naszą widoczność podczas nocnego polowania, gdy w lesie jest ciemno.

Urządzenie zapewni nam, że nawet w najgorszych warunkach, gdy na dworze panuje totalna ciemność, będziemy mieli możliwość obserwacji naszego otoczenia. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do latarek, noktowizor cyfrowy w żadnym stopniu nie oślepia zwierzyny, którą zamierzamy złowić, dlatego jest on znacznie bezpieczniejszy.

 

Kwestią bezpieczeństwa, która odróżnia noktowizor od latarki, jest również brak pokazywania naszej lokalizacji. Jak każdy wie, latarka wychodzi z jednego punktu, dlatego w łatwy sposób możemy dojść do tego, skąd pochodzi światło. Noktowizor cyfrowy z kolei nas nie pokazuje, dlatego nawet po strzale, nadal jesteśmy w ukryciu. Jest to ważne dla naszego bezpieczeństwa, ponieważ zwierzęta nie mogą zlokalizować, gdzie się ukrywamy, dlatego nasze bezpieczeństwo jest w skuteczny sposób zwiększone.

Przed czym może ochronić nas noktowizor?

Podstawową zaletą, jaką zapewnia nam noktowizor, jest możliwość namierzenia zwierzyny z dużej odległości, dzięki czemu mamy pewność, że nie spłoszymy jej przez nadmierne ruchy. Jest to duży atut, który z pewnością sprawi, że szansa na powrót z łowem skutecznie się zwiększy.

Nie możemy jednak zapominać o innych czynnikach, które sprawiają, że powinniśmy sięgnąć po noktowizor cyfrowy. Podczas polowania najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa zarówno naszego, jak i osób znajdujących się w tym samym czasie w lesie i jego okolicach.

 

Przy pomocy noktowizji sprawdzimy, czy w naszej bliskiej okolicy nie znajdują się dzikie zwierzęta, które mogłyby nas zaatakować, a także upewnimy się, że cel, w który zamierzamy strzelić, nie jest człowiekiem. Strzelanie na oślep może przynieść nam znacznie więcej niekorzystnych skutków niż tych pozytywnych. Dlatego właśnie noktowizor jest ważny podczas nocnych polowań.

Noktowizor i inne akcesoria pomagające w polowaniu!

Przed udaniem się na polowanie warto zadbać o dobry sprzęt, który zagwarantuje nam, że szansa na udane polowanie znacząco się zwiększy. Niezależnie od naszego doświadczenia, warto zaopatrywać się w sprawdzonych sklepach. Noktowizory sklepszostak.pl, to właśnie renomowany sprzęt, sprawdzony przez wielu doświadczonych myśliwych. Sam sklep ma duże doświadczenie w tematyce łowieckiej, dlatego noktowizor cyfrowy, który w nim kupimy, zapewni nam świetną jakość.