in

Chciał zobaczyć tatę, więc przebrał się za lekarza. Zamarł, gdy dotarł do szpitalnej sali.

Policjant postanowił przebrać się za lekarza i wejść do szpitala, ponieważ za wszelką cenę chciał zobaczyć się ze swoim ojcem, który przebywał na oddziale covidowym. Nie spodziewał się jednak, że zastanie go martwego w łóżku. Ta historia wyciska łzy z oczu.

Przebrał się za lekarza, aby zobaczyć tatę

Jak informuje Daily Mail, 21-letni policjant z Peru próbował dowiedzieć się, co z jego ojcem. Lekarze jednak nie zamierzali udzielić mu odpowiedzi, więc uznał, że musi coś wymyślić, aby dostać się do szpitala i odkryć, jaka jest prawda. Jego tata przebywał na oddziale covidowym. Był w stanie ciężkim, a poza tym chorował na cukrzycę.

W końcu Jampier Gaspar Montes uznał, że przebierze się za lekarza. Gdy dotarł na miejsce, powiedział, że jest dietetykiem. Zaprowadzono go na szóste piętro budynku i tam dotarł do sali, w której przebywał jego ojciec.

Okazało się jednak, że od dawna nie żyje, a ciało wciąż nie zostało zabrane z łóżka. Inni lekarze powiedzieli mu, że pacjent zmarł w wyniku powikłań związanych z cukrzycą.

21-latek nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył. Wybiegł ze szpitala, zrzucając z siebie przebranie i zwracając na siebie uwagę policji. Zatrzymali go jego koledzy. Wszystko uchwyciła kamera lokalnej stacji telewizyjnej.

Władze szpitala, dowiadując się o zaistniałej sytuacji, określiły ją jako „godną ubolewania”. Ojciec 21-letniego policjanta przebywał w zamkniętej strefie, podłączony do prowizorycznego respiratora, oczekując, aż zwolni się miejsce na oddziale intensywnej terapii.

„Pracownicy szpitala odkryli, że tuż przed przewiezieniem na oddział pacjent jest w stanie krytycznym. Gdy zdjęto mu maskę, która umożliwiała mu oddychanie okazało się, że nie żyje.” – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Policja wszczęła śledztwo w sprawie 21-latka. Śledczy badają, czy w momencie wtargnięcia na oddział policjant był na służbie i skąd wziął strój ochronny.

źródło: popularne.pl / Miniaturka:TVPerú Noticias