in ,

91-latek stał ze łzami w oczach. Gdy policjanci odkryli, co się stało, ruszyli na ratunek.

Pomoc starszym ludziom powinna być dla każdego z nas czymś oczywistym, czymś, o czym nawet nie trzeba przypominać. Zdarza się, że seniorzy potrzebują naszej pomocy, ponieważ bez niej są bezradni. Tak właśnie było w tym przypadku.

Pewien 91-latek chciał wypłacić pieniądze z bankomatu. Gdy spostrzegł, że jego karta została zablokowana przez maszynę, nie mógł powstrzymać łez. Jego świat w momencie runął. Całe szczęście, w okolicy był policjant, który pomógł starszemu mężczyźnie.

Senior nie wiedział, co robić

Osoby w podeszłym wieku często muszą radzić sobie zupełnie same, ponieważ nie mają w pobliżu nikogo bliskiego, kto mógłby im pomóc. Niekiedy samodzielność jest po prostu niemożliwa i potrzeba kogoś, kto stanie na wysokości zadania.

Gdy 91-latkowi zablokowała się karta w bankomacie, było niemal pewne, że nie odzyska pieniędzy. Wszystko miało miejsce parę dni temu w okolicy granicy polsko-białoruskiej, Bielsku Podlaskim.

W okolicy pojawił się policjant z drugiego końca kraju, ponieważ miał pełnić służbę w powiecie bielskim i hajnowskim. Wtedy spostrzegł, że starszy mężczyzna ma problem.

Sierżant sztabowy, Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie relacjonował:

„W tym czasie z urządzenia korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza.”

Policjant podszedł razem z kolegami do 91-latka. Szybko wyszło na jaw, że jego karta została zablokowana. Miał zrobić zakupy, ponieważ skończyło mu się jedzenie. Funkcjonariusze nie zastanawiali się ani chwili. Musieli pomóc seniorowi. Zrobili mu zakupy, po czym zadzwonili do jego opiekunki.

„Tym razem to policjantom zaszkliły się oczy. Policjanci szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie. Starszego pana odprowadzili do mieszkania i powiadomili telefonicznie o zdarzeniu jego opiekunkę. Na odchodne złożyli seniorowi życzenia świąteczne.”

Policjant z Krakowa dodał:

„To była najwspanialsza przerwa w służbie, jaką mogli sobie wymarzyć – uśmiech i podziękowanie starszego pana przyniosło im nie lada satysfakcję.”

Podziel się tą niezwykłą historią z innymi – warto pomagać!

Źródła: fakt.pl, tvn24.pl