fot. KMP ZABRZE
in

Jeździsz autem tej marki? Prawdopodobnie policja zatrzyma cię w pierwszej kolejności

Często słyszymy, że policja preferuje zatrzymywanie samochodów określonych marek. Czy to tylko stereotyp, czy może faktycznie ma to miejsce? Okazuje się, że istnieje w tym ziarno prawdy.

Policja zatrzymuje te marki najczęściej

Na popularnym kanale YouTube „Sierżant Bagieta”, policjant zdradził, że istnieją pewne marki samochodów, które są kontrolowane przez funkcjonariuszy znacznie częściej niż inne.

Wśród wymienionych marek znajdują się Lexus, Audi, Opel, Volkswagen oraz BMW. Są to marki, które cieszą się dużą popularnością w Polsce i możemy je najczęściej zobaczyć na drogach.

Lexus jest na czele listy, ponieważ auta tej marki są najczęściej kradzione w Polsce. Podobna sytuacja dotyczy nowszych modeli marki Audi. Natomiast starsze modele tej marki są kontrolowane z powodu złego stanu technicznego oraz licznych wykroczeń popełnianych przez kierowców.

Marka Opel przyciąga uwagę policjantów, ponieważ jest bardzo popularna wśród młodych niedoświadczonych kierowców, którzy często dostają te samochody od rodziców jako pierwsze auto, ponieważ są bardzo tanie, ale również w bardzo słabym stanie technicznym.

Volkswagen natomiast może być zatrzymany bardzo często z powodu opłakanego stanu technicznego starszych modeli oraz częstych kradzieży nowszych samochodów. Nie pomaga również fakt, że niektóre modele Volkswagena są popularne wśród taksówkarzy, którzy, jak podaje „Sierżant Bagieta”, popełniają wiele wykroczeń.

Na końcu listy znajduje się BMW, które również ma kłopoty z kontrolami policji. Starsze modele tej marki są kontrolowane również z powodu złego stanu technicznego, natomiast nowsze modele są bardzo często kradzione. Kierowcy BMW popełniają także wiele wykroczeń i często prowadzą pod wpływem substancji zakazanych co powoduje, że funkcjonariusze zwracają na nich szczególną uwagę.

Więcej dowiemy się w poniższym materiale od „Sierżanta Bagiety”:

A więc nie jest to tylko miejska legenda – policja faktycznie preferuje zatrzymywanie samochodów określonych marek. Niemniej jednak, warto pamiętać, że każdy kierowca niezależnie jaką marką jeździ, powinien przestrzegać przepisów drogowych i utrzymywać swój samochód w dobrym stanie technicznym, aby uniknąć problemów z policją.