in ,

Resort zdrowia wydał pilne polecenie w formie wideo. Dotyczy każdego bez wyjątku, sprawa jest poważna

Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważną wiadomość dla Polaków. Każdy powinien się z nią zapoznać. Niedawno została ona opublikowana za pośrednictwem Twittera. Każdy musi stosować się do tego polecenia. Chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Resort zdrowia postanowił przypomnieć Polakom o czymś, co w czasach pandemii jest nieuniknione i niezwykle ważne, a o czym część z nas nadal zapomina. O czym mowa?

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Niemal każdego dnia słyszymy o nowym rekordzie zakażeń i liczby zgonów. W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 785 nowych zakażeniach i śmierci 236 osób.

Z dnia na dzień jest coraz mniej łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19, zmniejsza się także ilość respiratorów. Szpital polowy na Stadionie Narodowym przyjął już pierwszych pacjentów.

Ministerstwo zdrowia postanowiło przypomnieć:

Pojawił się także filmik społeczny, mający zachęcić do przestrzegania obostrzeń. Koronawirus może dopaść każdego z nas, choć dopóki nie zachorujemy, wydaje nam się, że nas to ominie.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 546 425 przypadków zakażeń COVID-19 potwierdzonych testami. Z powodu koronawirusa lub zakażenia koronawirusem i chorób współistniejących od początku epidemii zmarło 7872.

W tym trudnym dla wszystkich czasie – dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!