in

Nie do wiary, co Polak zrobił we Francji – nagranie obiegło już cały świat, sprawą zajęła się policja.

To, co w ostatnim czasie zrobił Polak we Francji odbiło się głośnym echem na całym świecie, a mężczyzna stał się sławny, choć słono za tę sławę zapłaci. Zajęła się nim już policja. Polski turysta zszokował wszystkich swoim zachowaniem.

Do sieci trafiło niewiarygodne nagranie, którego głównym bohaterem jest polski turysta. Wszystko miało miejsce we Francji, a nietypowe zdarzenie musiało skończyć się interwencją służb.

Polak we Francji i nagranie które mrozi krew w żyłach

Wieczorem w piątek we Francji zatrzymano mężczyznę, który wspinał się na 210-metrową wieżę bez zabezpieczenia. Jak się okazuje, usiłował zdobyć drugi co do wielkości budynek w Paryżu, a mianowicie Wieżę Montparnasse. Francuskie media szybko przekazały szokujące wieści – wspinacz był polskim turystą.

Ubrany w białą koszulkę i krótkie spodenki zaczął chodzić po szklanej ścianie budynku bez żadnych zabezpieczeń. Turyści przecierali oczy ze zdumienia. To po prostu nie mieści się w głowie!

„Kiedy wyszłam ze stacji metra, zobaczyłam strażaków, policję. Myślałam, że dzieje się coś poważnego (…) Ponieważ wszyscy mieli głowy uniesione w górę, więc i ja podniosłam wzrok. Zobaczyłam mężczyznę w białej koszulce, wspinającego się na wieżowiec gołymi rękami, bez liny i żadnych zabezpieczeń” – powiedziała Claire, mieszkanka Paryża, jak cytuje dziennik „Le Parisien”.

Na początku wiele osób było przekonanych, że mężczyzna po prostu chciał się zabić, jednak szybko okazało się, że to w żadnym razie nie jest prawda. Wspinał się po budynku bardzo płynnie, jakby nie robił tego po raz pierwszy. Ludzie szybko uznali, że to wyzwanie, a nie chęć odebrania sobie życia.

Polaka zatrzymano w połowie drogi. Zainterweniował ratownik, spuszczając się z dachu po linie i wciągając mężczyznę na górę. Polski turysta to nikt inny jak Marcin Banot, nazywany też „polskim Spider Manem”. W czerwcu 2019 roku mężczyzna wspiął się na hotel Mariott w Warszawie.

Źródło: Super Express