fot. twitter/@maciejluczak
in ,

Niezwykły rekord świata Polaka. Ciągnął auto idąc 1km na rękach. Jest nagranie z „krwawej walki”

Wojciech Sobierajski, uczestnik programu Ninja Warrior Polska emitowanego na Polsacie, pokazał, na co go stać. Szedł na rękach przez kilometr, ciągnąc przy tym malucha. Aż ciężko to sobie wyobrazić. Pobił rekord świata, ale niosło to za sobą bardzo poważne konsekwencje. Do dziś ma problem z rękami.

„Niczego podobnego jeszcze nie widzieliście. Wojciech Sobierajski atakuje rekord Polski (a pewnie i świata) w ciągnięciu samochodu idąc na rękach” – czytamy na profilu Macieja Łuczaka, dziennikarza TVP Sport na Twitterze. Przy okazji wpisu pojawiło się nagranie, które zdumiało wszystkich.

Sukces Wojciecha Sobierajskiego

Swoimi niezwykłymi umiejętnościami Wojciech Sobierajski mógł się pochwalić na Torwarze w Warszawie. To właśnie tam sportowiec ciągnął za sobą biało-czerwonego Fiata 126P, chodząc na rękach. Do jego klatki piersiowej przypięto odpowiedni pas.

Warto przypomnieć, że Wojciech Sobierajski jest trzykrotnym wicemistrzem świata w biegach z przeszkodami.

Do sieci trafiło urywek nagrania z tego niesamowitego wyczynu. Choć trwa ono zaledwie 13 sekund, trzeba wiedzieć, że Polak przez trzy godziny i 16 minut walczył o to, aby pobić ten rekord świata.

„Jako pierwszy na świecie pokonałem kilometr na rękach ciągnąc samochód! Po trzech godzinach i szesnastu minutach krwawej walki zrobiłem to! Tylko zwycięstwo!” – przekazał wspaniałą wiadomość w mediach społecznościowych i dołączył do niej zdjęcie swoich dłoni, które mocno ucierpiały:

„Byłem w aptece i kupiłem sobie rękawiczki lateksowe, by móc jakoś funkcjonować. Na razie ta moja skóra jest jeszcze niewładna. W ogóle skóra zeszła mi już po 100 metrach i na kolejnych 900 były ślady krwi na betonie. Nie mogłem tego pojąć. Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki, bo dostałem dużo wiadomości. Pamiętajcie, tylko zwycięstwo” – tłumaczył na instastories swoim fanom Wojciech Sobierajski.

Wielkie gratulacje!

Podziel się tą wspaniałą wiadomością z innymi!