in

Polacy nie chcą przestrzegać przepisów. Rząd postanowił podjąć radykalne kroki.

Obostrzenia, które rząd postanowił wprowadzić z powodu koronawirusa, nie są znoszone od razu, ale w czterech etapach.

Radiowa Jedynka podała, że od 12 maja mają być opracowywane kolejne etapy odmrażania gospodarki. Jednak dalsze luzowanie obostrzeń może się nieco opóźnić – wielu Polaków nie przestrzega przepisów, narażając tym samym siebie i innych.

Obostrzenia zostają wydłużone?

Przepisy wprowadzone z powodu pandemii powoli przestają obowiązywać, jednak niektórzy nieco się pospieszyli i wyprzedzają znoszenie kolejnych obostrzeń. To, czy będą one dalej luzowane, zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

,,Analizujemy zachowania obywateli, bo z niepokojem obserwujemy, że część osób przestaje nosić maseczki, a jest to warunek tego, abyśmy mogli zdejmować kolejne ograniczenia” – tłumaczy dziś Piotr Müller w Polskim Radiu.

Wielu Polaków nie zachowuje odległości, nie nosi maseczki czy też bierze udział w zgromadzeniach. Doprowadza tym samym do powstania ryzyka zachorowania na koronawirusa. Pamiętajmy, że w wielu przypadkach nie wykazuje on żadnych objawów.

Radio Zet poinformowało, że nie wyklucza się wprowadzenia pewnej ścieżki luzowania obostrzeń – pierwszeństwo będą mieć rejony, które lepiej radzą sobie z pandemią, dopiero na końcu te, w których liczba zachorowań cały czas wzrasta, np. Śląsk.

Podziel się tymi ważnymi informacjami, aby uświadomić innych, że to od nas samych zależy, co będzie dalej!

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, Miniaturka: Flickr/fot.ancelaria Sejmu / Krzysztof Kurek (CC BY 2.0)