in

Pokazano Rosjanom zdjęcia z Ukrainy. Ich szokujące reakcje obiegły już całą sieć

Atak Rosji na Ukrainę trwa. Nasi sąsiedzi robią wszystko, co w ich mocy, aby bronić swojej ojczyzny. Co w tym samym czasie dzieje się w kraju rządzonym przez Putina? Co mieszkańcy myślą na temat wojny?

Postanowili to sprawdzić autorzy kanału „1420” na YouTube. Pokazali Rosjanom zdjęcia z okupowanej Ukrainy. To, co od nich usłyszeli, nie napawa optymizmem. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że to wynik kremlowskiej propagandy.

Rosjanie o wojnie

W Moskwie przeprowadzono sondę, pokazując zdjęcie zniszczonych przez rosyjskich żołnierzy budynków. Mnóstwo przechodniów było zdania, że to nie dzieje się naprawdę. Jeszcze inni stwierdzili, że Rosjanie „niosą pomoc bratniemu słowiańskiemu narodowi”. Nie brakowało też takich, którzy nie mieli zamiaru wypowiadać się na ten temat.

„Nie jestem gotów zapłacić 260 euro kary” – przyznał mieszkaniec Moskwy, gdy zapytano go o to, co dzieje się od kilku miesięcy w Ukrainie.

„Teraz w Ukrainie, dzięki Bogu, wszystko jest w porządku. Trwają negocjacje. Władimir Władimirowicz (Putin – przyp. red.) już działa. Wszyscy widzieliśmy Donbas, Donieck bombardowany w 2013, 2014, prawda? Wiesz o czym mówię? Wygląda mi na to, że te zdjęcia zrobiono wtedy. Wierzę, że teraz Ukraina jest już na etapie negocjacji z Rosją. I myślę, że wszystko będzie dobrze” – stwierdził młody Rosjanin, patrząc na pokazane przez Youtuberów zdjęcia.

Obejrzyj szokujące nagranie poniżej: