fot. Youtube/PNBHS
in

Cała szkoła zjawia się na pogrzebie nauczyciela. To, co robią uczniowie, wywołuje ciarki na plecach!

Prawdopodobnie pamiętasz swoich ulubionych nauczycieli, którzy sprawiali, że chciało Ci się chodzić do szkoły, a nawet byli oni w stanie ukształtować Twoje życie w bardzo pozytywny sposób. Dawson Tamatea był właśnie jednym z tych nauczycieli.

W „The Palmerston North Boys’ High School” w Wellington (Nowa Zelandia), uczył on matematyki oraz wychowania fizycznego od ponad 30 lat. Pozostawił on swój ślad, który bez wątpienia wpłynął na setki studentów. Więc kiedy odszedł, uczniowie wiedzieli, że hołd dla ich ukochanego nauczyciela musi być wyjątkowy. To, co postanowili dla niego przygotować, zapiera dech w piersiach. Wykonali Haka, który jest tradycyjnym tańcem wojennym z rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii, plemienia Maorysów.

Ceremonia odbyła się w połowie godzin szkolnych, więc każdy mógł wziąć w niej udział. Nauczyciele są niedoceniani na tak wiele sposobów, oni naprawdę są bardzo ważnymi postaciami w społeczeństwie, którzy pozostawiają ślad na całe nasze życie. Sprawdź nagranie z tego wyjątkowego wydarzenia i nie zapomnij podzielić się nim ze swoimi bliskimi!