in

Kot całe życie spędził w klatce. Sposób w jaki codziennie dziękuje swojemu wybawcy, stał się hitem sieci.

Kotka o imieniu Lovebug, które pasuje do jej osobowości, nie zawsze mogła być sobą. W poprzednim domu należała do psychicznie chorej kobiety, która przez większość jej życia więziła kota w klatce dla psów.

Na szczęście Lovebug miała szczęście i dostała drugą szansę. W końcu pozwoliła swojej słodkiej, miłej osobowości wyjść na zewnątrz – dosłownie!
W przeciwieństwie do psów, koty bardzo stresują się, gdy zamyka się je w klatce. Kotom nie powinno się w ten sposób ograniczać przestrzeni, ponieważ zaburza to ich naturalne zachowania, takie jak ukrywanie się, kiedy czują się zagrożone. Brak uwagi oraz niezdolność do zaspokajania naturalnych potrzeb są trudne dla kota i mogą negatywnie wpłynąć na ich zdrowie i zachowanie.

Naukowcy Judith L. Stella i Candace C. Croney potwierdzają, że koty uwięzione w klatkach mogą doświadczać takich objawów jak brak apetytu, wycofanie społeczne, wzrost poziomu kortyzolu w moczu oraz problemy ze skórą i sierścią.

Lovebug została uratowana od życia w klatce przez Furry Nation Salvation i umieszczona w nowym domu u kobiety o imieniu Patty. Ze względu na jej niesprawiedliwe i straszne życie w klatce, Lovebug miała infekcję skóry i brak sierści w niektórych miejscach. Na szczęście chorobę dało się wyleczyć, a futro odrosło.
Na filmie na YouTube ratownik wyjaśnia: „Przed jej uratowaniem [Lovebug] byłą własnością psychicznie chorej kobiety, która trzymała ją w klatce dla psów przez większość, o ile nie przez całe jej życie. Teraz w nowym, domu z Patty [Lovebug] jest bezpieczna.

Lovebug jest jednak wspaniałym kotkiem, który pomimo przeciwności, nigdy nie zraził się do ludzi. Zamiast tego odkryła w sobie nieoparte pokłady miłości oraz chęci do przytulanek i pocałunków. Zakładano, że ma od 3 do 5 lat, więc ciężko powiedzieć jak długo cierpiała bez miłości i czułości, których najwyraźniej pragnęła.

Po uratowaniu, Lovebug nie oddala się od swojej przybranej mamy i ciągle domaga się pocałunków! Lovebug jest wdzięczna za ratunek, co okazuje za pomocą głośnego mruczenia i kocich przytulanek.

I chociaż Lovebug kocha swoją panią, przed snem przytula się do psa. Ten kot ma naprawdę ogromne pokłady miłości! I chociaż część jej życia była zmarnowana przez zamknięcie w klatce, teraz rekompensuje sobie wszystkie dni bez czułości.

Patrząc teraz na Lovebug ciężko zgadnąć, że miała tak okropne życie. Koty są wspaniałymi zwierzętami, które potrafią wybaczać i wciąż zaskakują nas swoją zdolnością do przystosowania się do każdej, nawet bardzo złej sytuacji. W jakiś sposób potrafią zamienić się w doskonałe, kochające kotki, którymi zawsze powinny być.

Niech Lovebug stanie się przykładem, że nie należy oceniać kota ze względu na jego przeszłość, a zamiast tego dać mu lepszą przyszłość. Nigdy nie wiadomo, jak niesamowite może być zwierze, które wcześniej było maltretowane. Następnym razem, gdy będziesz szukać kotka, takiego jak Lovebug, wybierz go ze schroniska. Patrząc na to zdjęcie, dzięki niemu nigdy nie zabraknie Ci przytulania i uwagi.

Furry Nation Salvation opublikował niesamowity film Patty i Lovebug, który obejrzano już ponad 175 000 razy.
Obejrzyj ten poruszający film!


Źródło: Furry Nation Salvation