in ,

Coraz więcej dzieci ma podwójne zęby. Winni temu są rodzice.

Historie związane z zębami potrafią być naprawdę bolesne. Chyba nie ma osoby, która nie wspominałaby źle co najmniej jednej z wizyt u stomatologa. Jednak o zęby trzeba dbać.

Ciekawą opowieścią związaną z zębami może podzielić się 7-latek, Tian.

W jego wieku dzieci zazwyczaj tracą mleczaki. Jednak… ten chłopczyk miał podwójne zęby! Nie jest to odosobniony przypadek. Zdarza się to coraz częściej, a przyczyną jest niewłaściwe karmienie swoich maluchów.

Wieczorne Wiadomości Qianjiang podają, że 7-latek Tian z Hangzhou po wyrwaniu dwóch mleczaków, spojrzał w lustro i zobaczył nowe – cztery!

Tamtejsi lekarze poinformowali, że średnio 5 na 10 dzieciaków przychodzących do nich na wizytę, miało podobny problem.

Rodzice są przyzwyczajeni do karmienia dzieci kawałkami owoców, aby ułatwić im gryzienie, dlatego dzieci w pełni korzystających ze swoich ząbków jest niewiele.

Poza krojeniem owoców na kawałki rodzice często przygotowują dla nich koktajle lub wyciskają soki. Dlatego dzieci nie mają potrzeby używania zębów.

Wiele rodziców porusza tę kwestię w Internecie. Matka Suzi napisała na jednym z portali społecznościowych, że jej córka ma już cztery latka, a nadal nie chce korzystać ze swoich ząbków i gryźć mięsa.

Apelujemy, aby uczyć dzieci korzystania z zębów. To bardzo ważne w procesie ich rozwoju.
 
Podzielcie się tą informacją z innymi rodzicami 🙂