fot. youtube/inside edition
in

Na nagraniu z 1995 roku dostrzeżono człowieka ze smartfonem. Czy to podróżnik w czasie?

19 sierpnia 1995 roku w MGM Grand w Las Vegas, Mike Tyson walczył z Pate’em McNeeleyem. Nagrania z tego pojedynku istnieją do dziś i właśnie podczas oglądania jednego z nich, pewien widz zauważył niezwykły szczegół. Jedna z osób na widowni trzymała w ręku smartfon?

Podróżnik w czasie

To szybko wywołało u internautów podejrzenia na temat podróży w czasie. Tak dużo osób było przekonanych, że ktoś z przyszłości był na walce i postanowił ją nagrać, że sprawa przykuła nawet uwagę telewizji Inside Edition, która przygotowała o tym materiał. Redaktorzy poszli także o krok dalej i okazuje się, że to nie jedyne wideo z przeszłości, na którym widać przedmioty podobne do tych z dzisiejszych czasów.

Jakie jest wyjaśnienie?

W 1999 roku powstał pierwszy telefon z aparatem. Smartfony, z ekranem dotykowym i aparatem, zostały wprowadzone w 2006 roku. Czy ktoś mógł nagrać wydarzenia podczas walki Mike’a Tysona w 1995 roku za pomocą smartfona? Tak może się nam wydawać, jednak istnieje na to pewne wyjaśnienie.

Najprawdopodobniej osoba uważana za podróżnika w czasie, trzyma w rękach kompaktową kamerę firmy Logitech o nazwie FotoMan, która pojawiła się już w 1991 roku i bardzo przypomina wygląd smartfona z dzisiejszych czasów.

Źródło: komputerswiat.pl, Inside edition, wikipedia