fot. freepik.com
in

Jeśli nie chcesz kłopotów, lepiej nie zakładaj tych rzeczy na pokład samolotu

Niezależnie czy wybierasz się w podróż krótką czy dłuższą warto wiedzieć co może uprzykrzyć podróż a co sprawi, że będzie miło i przyjemna.

1. Po pierwsze perfumy.

Na ograniczonej przestrzeni pokładu samolotu nadmiar perfum jest trudny do zniesienia dla współpasażerów. Jeśli kilka osób obficie skropi ciało, pomieszane zapachy staną się dla wszystkich udręką. Pamiętaj, na pokładzie mogą być także osoby chore na astmę i alergicy.

2. Ciasna odzież.

Szczególnie podczas dłuższego lotu pasażerowie są narażeni na zakrzepicę. Zadbaj więc o wygodne, luźne ubrania.

3. Ubrania i biżuteria z metalem

Pojedynczy zamek u spodni nie będzie stanowił problemu, ale spodnie bojówki z licznymi zamkami i metalowymi guzikami, mogą spowodować piszczenie bramki na lotnisku i kontrolę osobistą. Unikaj staników z fiszbinami, metalowych naszywek. Pasek do spodni czy buty można zdjąć, ale co jeśli zapiszczą spodnie, bluzka czy stanik?

4. Jednoczęściowej odzieży

Toalety w samolotach są niewielkie i kombinezon, ogrodniczki czy spodnium jest nie najlepszym pomysłem na podróż.

5. Soczewki

 

W samolocie średnia wilgotność nie przekracza 20 % więc szczególnie podczas dłuższej podróży zaleca się zdejmowanie soczewek.

6. Zbyt lekkich ubrań.

Nawet jeśli lecisz do ciepłego kraju w samolocie możesz zmarznąć, więc jeśli ubierasz się lekko pamiętaj, by mieć pod ręką coś cieplejszego na wypadek, gdyby było Ci w samolocie zimno.

7. Wysokich obcasów

Noszenie szpilek na lotnisku jest niezbyt wygodne. Buty na wysokich obcasach na pewno będziesz musiała zdjąć podczas przejścia przez bramkę, ponieważ z założenia obcasy uznaje się za miejsce, w którym można ukryć nielegalne rzeczy. Poza tym w samolocie puchną nogi więc lepiej postawić na wygodne sportowe obuwie.

8. Kontrowersyjna odzież

Z powodów bezpieczeństwa samolot nie jest dobrym miejscem do noszenia odzieży, która mogłaby wywołać zamieszanie. Na pokład samolotu mogą nie zostać wpuszczone osoby, które noszą odzież z obraźliwymi napisami, czy nadrukami, zbyt roznegliżowane czy bose.

W samolocie wszyscy chcą czuć się bezpieczni więc to nie miejsce na prowokacje.