in

Rasistka podjęła się testu DNA, który ujawnił jej pochodzenie etniczne. Wynik poruszył ją do łez!

Skąd pochodzisz? – To pytanie jest o wiele bardziej skomplikowane niż może się nam wydawać. A udowodniło to biuro podróży Momondo, które zgromadziło 67 osób z różnych grup etnicznych i przeprowadziło z nimi wywiad, a także zaproponowało im test DNA.

Każdy z badanych miał jedną wspólną cechę: był dumny ze swojej narodowości, pochodzenia etnicznego i dziedzictwa. Ale każdy z nich był też pełen uprzedzeń wobec ludzi innej rasy, którzy w ich oczach byli całkowicie różni od siebie. Całość zaczyna się od pytania: „Czy odważysz się zakwestionować, kim naprawdę jesteś?” Następnie Momondo przeprowadził testy DNA każdego z uczestników, które określą kim naprawdę są i jak dużo różnych narodowości miesza się w ich genach. Dwa tygodnie później, badani wrócili, aby zobaczyć swoje wyniki, które sprawiły, że byli cali we łzach i roztrzaskali dosłownie wszystko, co kiedykolwiek myśleli o swojej osobie.

Ten film jest ważnym przypomnieniem dla każdego z nas, aby zaakceptować innych, niezależnie od ich narodowości czy koloru skóry. Bo tak naprawdę mamy ze sobą o wiele więcej wspólnego niż nam się wydaje. Nie zapomnij podzielić się ze światem tym genialnym spotem! (W odtwarzaczu dostępne są polskie napisy)