in

Narkotyki z tamponów i podpasek? Młodzież znalazła nowy sposób na haj, władze rozkładają ręce.

W ostatnim czasie nastolatki znalazły nietypowy pomysł, jak się odurzyć. Nie ma wątpliwości co do tego, że spora część młodych osób chce „spróbować wszystkiego”, dlatego sięga momentami po dziwne i niezrozumiałe środki. To bez wątpienia jeden z nich. Internauci nie mogą w to uwierzyć.

Żeby się zabawić, młodzież… gotuje podpaski higieniczne! Są w nich zawarte substancje chemiczne, które po specjalnej obróbce dają halucynogenny napar. To już lekka przesada? Dla wielu to wspaniała forma rozrywki…

Podpaskowy haj

Jeden z nastolatków postanowił zdradzić sekretny przepis na to, jak być na haju… w całkowicie legalny sposób. Wystarczy, że wyjmiemy podpaskę lub tampon z opakowania i zaczniemy gotować go we wrzątku przez godzinę, a potem schłodzimy wodę. Tak przygotowany napar jest gorzki w smaku i wprowadza w stan odurzenia. Młodzież popija go rano, po południu i wieczorami.

Stało się to niezwykle popularne szczególnie w Indonezji. Tamtejsze władze od razu zajęły się tą sprawą, jednak nie za bardzo można z tym walczyć. Jak informuje Indonezyjska Narodowa Agencja Leków (BNN), substancje chemiczne, które są w podpaskach, przyczyniają się do tego, że osoby, które je spożywają, są „na haju”.

Jedyne, co można zrobić na obecny moment, to wyeliminować te składniki z podpasek i tamponów. Same produkty nie mogą oczywiście zostać wycofane z obrotu.

Do tej pory prawdopodobnie nikt od tego nie umarł, ale to nie znaczy, że takie ryzyko nie istnieje – służby medyczne obawiają się, że nastolatkowie któregoś razu stworzą mieszankę, która okaże się zabójcza.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródła: www.popularne.pl, www.dailymail.co.uk, belitung.tribunnews.com, www.teenvogue.com