in

Zaczęli układać plastry drewna na zniszczonej podłodze. Efekt końcowy jest rewelacyjny!

Kiedy przychodzi czas na renowację domu, staramy się zazwyczaj myśleć o wymyślnych uaktualnieniach, jak wysokiej klasy blaty granitowe, panele czy płytki. Niestety niektórzy nie mogą sobie pozwolić na takie rarytasy, dlatego wiele osób decyduje się na projekty DIY.

Pewni kreatywni majsterkowicze poszli o krok dalej i wykorzystali drewno do remontu swojej starej zniszczonej podłogi. I choć widzieliśmy już wiele ciekawych projektów i metamorfoz w domach – jak np. podłoga w salonie pokryta groszami, ale jeszcze nigdy nie widzieliśmy podłogi wykonanej z plastrów drewna.

Mimo, iż ta specjalna technika sięga już tysięcy lat, coraz więcej domów na całym świecie zaczyna przywracać ją do mody.

Do techniki używa się okorowanego drewna.

W tym konkretnym domu, użyto go do przeprowadzenia niezwykłej metamorfozy zniszczonej podłogi. Właściciele zaczęli od zamiatania i zmywania, po czym planowali rozmieszczenie plastrów drewna na całej podłodze.

Drewno zostało legalnie zebrane z lasów państwowych. Były to jałowce, odmiany o nazwie „Shaggy Juniper” i „Alligator Juniper”.

Po potraktowaniu każdego kawałka piłą, oszlifowali wszystkie plastry i zaczęli przyklejać je bezpośrednio na podłodze.

Wkrótce cała podłoga była pokryta pięknym drewnem.


Gdy nadszedł czas, zastosowali cienką warstwę poliuretanu na powierzchnię plastrów.

W końcu, po fugowaniu przestrzeni między plastrami i zastosowaniu kolejnych warstw poliuretanu, ich podłoga była kompletna. Wygląda to bardzo ciepło i naturalnie, prawda? Chciałabym mieć coś takiego w swoim przedpokoju. A Ty? Daj nam znać co myślisz na temat tej wyjątkowej przeróbki i podziel się nią, jeśli Ci się spodobała!

Źródło i zdjęcia:Cordwood Construction