fot. freepik.com
in

Uwaga: Lepiej nie odbieraj tego telefonu! Oszuści w momencie wyczyszczą twój portfel.

Jak się okazuje, możemy w momencie stracić wszystkie swoje oszczędności. Wystarczy, że odbierzemy podobny telefon. Lepiej zdawać sobie sprawę z zagrożenia, zanim będzie za późno. W mediach pojawiło się właśnie ostrzeżenie.

Wydawałoby się, że odebranie zwykłego telefonu nie będzie skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Oszuści znaleźli sposób na to, jak przechytrzyć Polaków i przejąć ich pieniądze. Każdy powinien o tym wiedzieć. Przestępcy proszą o jedną rzecz – wystarczy chwila, aby dać się nabrać.

Telefony, które mogą wyczyścić nasz portfel

Bank Millenium postanowił wydać pilne ostrzeżenie dla wszystkich swoich klientów. Ostatnimi czasy niektórzy otrzymują telefony, rzekomo od kogoś pracującego na infolinii TeleMillenium. Oszuści proszą o zainstalowanie aplikacji QuickSupport, która daje im możliwość sterowania urządzeniem użytkownika.

Bank podkreśla, że oszuści mogą dysponować niektórymi danymi klientów. Z racji tego, że wyświetli nam się numer banku, będziemy pewni, że to rzeczywiście od któregoś z pracowników. Placówka apeluje jednak o nieodbieranie żadnych telefonów i przypomina, że „podczas logowania system nigdy nie wymaga podania numeru PESEL czy pełnego numeru dokumentu, a jedynie prosi o podanie dwóch losowo wybranych znaków”.

„Uwaga! Podczas rozmowy mogą wyświetlać się numery banku, a oszuści dysponują niektórymi danymi klienta” – brzmi fragment komunikatu banku, jak przytacza portal „Dobre Programy”.

Bank Millenium apeluje o to, aby klienci:
– nie pobierali żadnej nieznanej aplikacji,
– nie udostępniali swoich danych (PESEL, numer karty płatniczej, kod CVV),
– nie podawali danych do logowania systemu,
– logowali się do konta tylko poprzez stronę banku.

Jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, najlepiej skontaktować się z pracownikiem w najbliższym oddziale Banku Millenium i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: Dobre Programy