in

To, co ta para zrobiła ze swoimi starymi płytami CD jest szalone – Tylko spójrz na ich kuchnię!

Zawitały już w 1988 i zastąpiły klasyczne płyty winylowe. Ale tak szybko, jak się pojawiły, znikły jeszcze szybciej i zostały zastąpione przez muzykę strumieniową poprzez popularne usługi w internecie.

Więc co zrobić z tymi starymi płytami, które zbierało się przez lata?
Z pewnością szkoda ich wyrzucać, ale można wykorzystać je do czegoś naprawdę imponującego. Tak jak ta para, która zebrała swoje stare płyty i stworzyła w swojej kuchni piękną mozaikę.

Przyklejenie kawałków starych płyt CD na ścianę może wydawać się żenujące, ale w rzeczywistości tworzy efekt, który będzie w stanie zachwycić każdego.
W zależności od miejsca, światło odbijające się od płyt stworzy barwny pokaz światła – i sprawi, że cały pokój będzie wyglądał jaśniej. Projekt zajął parze jakieś dwa miesiące, ale z pewnością mogliby to zakończyć znacznie szybciej, jeśli nie chodziliby do pracy.

A więc jak oni to zrobili?
Cóż, przede wszystkim, pocięli kilka płyt na małe kawałki różnych rozmiarów i kształtów.

Kiedy kawałki były już gotowe, nadszedł czas, aby przymocować je do ściany.
Para przyklejała je spontanicznie do ściany, zaczynając od dużych kawałków. Potem wypełnili luki mniejszymi kawałkami.
Należy pamiętać, że potrzebny jest do tego bardzo silny klej.

Po całkowitym pokryciu ściany płytami CD, nadszedł czas aby zakończyć pracę.
Miejsca między płytami wypełnili fugą. Wynik? Po prostu wspaniały!

Warto wykorzystać stare płyty, zamiast je wyrzucać – mamy nadzieję, że ten projekt Cię zainspiruje. Podziel się nim z przyjaciółmi, którzy kochają projekty DIY! Możesz dowiedzieć się więcej o projekcie w Instructables, gdzie para przesłała szczegółowy przewodnik krok po kroku.