fot. tiktok @taytertot95
in

Otworzył drzwi do pokoju rodziców i aż krzyknął. Internauci oburzeni podejściem matki

Jedna z troskliwych mam szukała sposobu na nauczenie swojego synka jak spać samodzielnie. Codzienne walki o to, by utrzymać go w łóżku, stały się dla niej uciążliwe. W końcu postanowiła wypróbować nietypowe rozwiązanie – ustawiła plastikową gęś przed drzwiami do pokoju. Niestety, nie wszyscy byli zachwyceni tą metodą. Wielu uważa, że „taktyka strachu” może mieć negatywny wpływ na psychikę dziecka.

Z jednej strony, ta nieoczekiwana strategia mogła przynieść pożądane rezultaty, ale z drugiej, niektórzy eksperci twierdzą, że dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa i zaufania, a strach może to zniweczyć. Dlatego też, wielu rodziców wybiera bardziej pozytywne i niosące ze sobą mniejsze ryzyko podejście, takie jak stworzenie przyjaznej i komfortowej atmosfery w pokoju dziecka lub wspólne wymyślanie zabaw i gier, które pomogą mu się uspokoić.

Plastikowa gęś

Aby uwiecznić swój pomysł, pewna mama ustawiła kamerę przed drzwiami do swojego pokoju i czekała, aż syn postanowi skierować się do łóżka rodziców.

„Wskazówka nr 317: Jak używać plastikowej gęsi, aby utrzymać dzieci w łóżku” – pisze przy nagraniu Taylor.

Widzimy, jak chłopiec jest przerażony plastikową gęsią i ucieka. Wielu rodziców nie popiera takiego podejścia…

„Za parę lat na terapii: Więc powiedz mi, kiedy zaczął się twój irracjonalny strach przed ptactwem wodnym?” – czytamy w komentarzach.

„Czy taka taktyka strachu nie jest szkodliwa dla psychiki dziecka?” – pyta internauta.

„Moja mama kładła lalki porcelanowe w rogu mojej sypialni przy drzwiach. Zgadnij, kto nie wstawał z łóżka i nadal się ich boi?” – dodaje ktoś inny.

@taytertot95 Follow me for more parenting hacks. #fyp #fypシ #parentingtips #parentinghacks #bedtime ♬ original sound – taylor

A Ty? Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!