in

Prosty i skuteczny sposób na pozbycie się przebarwień ze skóry

Plamy starcze to złośliwe przebarwienia na skórze, pojawiające się wraz z wiekiem. Powstawanie tych brązowych lub czarnych plamek ma związek ze światłem słonecznym, zawierającym promieniowanie UV. Częste opalanie się czy też wizyty w solarium mogą się przyczynić do ich powstawania.

Mimo iż, plamy starcze (o ile faktycznie są to one) nie oznaczają narośli rakowych i są nieszkodliwe, wielu ludzi za wszelką cenę usiłuje się ich pozbyć, ponieważ często budzą niepokój a także stanowią duży problem estetyczny, gdyż zazwyczaj pojawiają się w widocznych miejscach: na rękach, ramionach, twarzy, dekolcie i innych odsłoniętych obszarach skóry.

Możesz myśleć, że to niemożliwe, ale istnieje bezpieczny i naturalny sposób, by pozbyć się tych niedoskonałości bez konieczności wizyty u lekarza.

Przygotowanie
Do przyrządzenia lekarstwa wystarczą nam tylko dwa składniki. Pierwszym z nich jest sok z cebuli a drugim ocet jabłkowy. Weź świeżą cebulę, drobno pokrój i rozdrobnij za pomocą moździerza lub tłuczka. Następnie bardzo dobrze zmiksuj cebulę w mikserze razem z octem jabłkowym (pół szklanki).

Stosowanie
Za pomocą wacika, stosuj otrzymaną miksturę na plamy starcze. Pamiętaj aby trzymać ją w lodówce, ponieważ sok z cebuli łatwo się psuje. Czasami potrzeba aż kilku tygodni regularnego stosowania, by było widać efekty. Oczywiście jest taka możliwość, że sposób akurat nie podziała w Twoim przypadku, jednak mimo to warto spróbować!

Źródło:LittleThings, youtube/Doug Willen