in

Co oznacza, że majtki są odbarwione w kroku? Ekspert wyjaśnia.

Nie ma wątpliwości co do tego, że odbarwione majtki są powodem do wstydu dla większości kobiet. Ale czy tak naprawdę jest się czego wstydzić? Jak się okazuje, jasne ślady na bieliźnie to całkowicie naturalny widok, który nie powinien wzbudzać skrajnych emocji. Ekspert wyjaśnia.

Odbarwione majtki to z pewnością problem, którego doświadczyła każda kobieta. Kupujemy piękną bieliznę, a po paru użyciach zauważamy, że pojawiły się plamy w kroku. Czy to przez to, że niewystarczająco dbamy o higienę? A może za rzadko robimy pranie? Nic bardziej mylnego – to naturalne zjawisko, którym żadna kobieta nie powinna się przejmować.

Plamy na majtkach

Londyńskie Muzeum Waginy postanowiło opublikować zdjęcie, które od razu wywołało gorącą dyskusję. Nie zabrakło komentarzy kobiet, które odetchnęły z ulgą:

„Dziękuję za to wyjaśnienie, bardzo wstydziłam się, że moje majtki tak wyglądają”, „Mój chłopak pytał mnie, czy wybielam bieliznę”, „Widziałam nagranie w Internecie, na którym widać, jak chłopak wyśmiewa odbarwiona bieliznę swojej partnerki”.

Ekspert postanowił rozwiać wątpliwości kobiet, tłumacząc, że odbarwienia na majtkach wynikają z ich fizjologii:

„Czy widzisz jasne plamki na ciemnej bieliźnie? To normalne! Pochwa jest kwaśna i ma pH 3.8-4.5 – wystarczająco kwaśne, aby wybielić tkaninę. To nie są plamki z krwi ani upławów – materiał został wybielony przez doskonale zdrową pochwę.”

Lekarze alarmują, aby wszelkie zmiany w kolorze i zapachu śluzu konsultować ze specjalistą. Mogą być one związane z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Źródło: WP Kobieta