in

UWAGA: W Polsce zaczęła się już plaga kleszczy – W lutym może paść rekord zachorowań na boreliozę

Widok za oknem w lutym zdecydowanie dopisuje – aż chce się wychodzić na świeże powietrze. Jest to naprawdę ciepły i słoneczny miesiąc w tym roku.

Pogoda sprzyja, ale nie zapominajmy, że sprzyja nie tylko nam… ale niestety także kleszczom.

Wiele lasów w tym roku stało się po prostu siedliskiem tych małych intruzów. Mieszkańcy z okolic mówią, że to już plaga.

Pan Michał Kaczerowski, jeden z mieszkańców, wie o tym doskonale, bo przekonał się na własnej skórze. W niedzielę wybrał się na spacer ze swoimi dziećmi. Jednak do domu przyprowadził niechcianych gości. Udostępnił na swoim profilu na Twitterze to okropne zdjęcie.

Na zdjęciu widzimy kleszcza, który został znaleziony na ubranku jednego z dzieci.
 
Doktor Marta Hajdul-Marwicz, parazytolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego informuje nas o tym, że temperatura w tym miesiącu najzwyczajniej w świecie sprzyja kleszczom. Przez nią jest ich aż tyle.
 
,,Jeszcze jest zima, owszem, ale w powietrzu czuć wiosnę. Jest ciepło, nie ma mrozu, a to oznacza dla kleszczy wyjście na światło dzienne i rozpoczęcie polowań.”
 
Eksperci twierdzą, że nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z taką plagą kleszczy już w lutym.
 


 
Nie wolno zapominać o tym, że kleszcze mogą okazać się bardzo groźne dla naszego zdrowia, jak i zdrowia naszych pupili. Po każdym spacerze należy oglądać, czy aby na pewno nie przyprowadziliśmy ze sobą kleszcza.
 
Koniecznie podzielcie się tą ważną informacją ze swoimi znajomymi!